Öne Çıkanlar teknoloji Gıda çiftçi biber yarışması Adilcevaz

Bu haber kez okundu.

Mazotta yapılan indirimin gübrede de yapılması isteniyor.
Bayraktar, Konya Ticaret Borsasında gerçekleştirilen Konya Ziraat Odaları 2011 Yılı Olağan İl Kongresi'nde, bir taraftan kongreler yaptıklarını diğer taraftan da açılışlar gerçekleştirdiklerini söyledi.

Kongrede sektörün sorunlarına kamuoyunda dikkat çekmeye ve çözüme katkı sağlamaya çalıştıklarını ifade eden Bayraktar, Türk çiftçisinin yüksek maliyetlerle üretim yaptığını, yüksek maliyet denilince akla ilk gelenin girdi maliyetleri olduğunu ancak yapısal sorunun çok daha önemli olduğunu bildirdi.

Mazottaki indirimde katkımız oldu

Türk çiftçisinin dünyanın en pahalı mazotunu kullandığını vurgulayan Bayraktar, şunları kaydetti: “Mazottaki indirimde bizimde katkımız oldu. Devletten mazotta yapılanı gübrede de yapmasını istiyoruz. Çiftçi’nin öz sermayesi yok ki, bu yüzden önceden gübre alıp stok yapamıyor bu nedenle sanayicilerimizi insaflı olmaya çağırıyorum” dedi. Diğer yandan, Gübre tüketim miktarlarına bakıldığında hep 5 milyon ton civarında seyreder. Bulgaristan ve Romanya'nın 3'te 1'i kadar gübre kullanıyoruz. Bir tarım ülkesine bu yakışmaz." dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı