Öne Çıkanlar gtb çit mazı fidanı dikimi oya ağacı fidanı manisa kırsal kalkınma yatırımları

Bu haber kez okundu.

Ordu'da üreticilere teknoloji desteği
 Ordu'da tarımla uğraşan üreticilerin ihtiyaç duyduğu, tarım alet ve makinenin alt yapısının güçlendirilmesi yeni teknolojilerin kullanımının yaygınlaştırılması, sürdürülebilir tarım faaliyetlerinin yürütülmesi, rekabet gücünün artırılması, zor şartlarda ve bedenen çalışan üreticilerin işlerinin kolaylaştırılması, üretim maliyetlerini düşürülmesi ve özellikle yabancı ot mücadelesinde kimyasal kullanımının minimize edilmesi amacıyla motorlu tırpan başta olmak üzere küçük alet ve ekipman başvuruları değerlendirildi.

Yapılan değerlendirmeler sonunda 6 bin 328 kişi motorlu tırpan, Bin 563 kişi pülverizatör, 369 kişi el traktörü, 358 kişi süt sağım makinesi, 27 kişi koyun kırkma makinesi, 5 kişi çayır biçme makinesi, 5 kişi hububat harman makinesi, 4 kişi yem hazırlama makinesi, 2 kişi biçer bağlar, 2 kişi su ürünlerinde buzlama makinesi, 1'er kişi balya makinesi, kuluçka dolabı ve bal süzme makinesi olmak üzere toplam 8 bin 668 kişi makine ve ekipman almaya hak kazandı. Makine ekipman almaya hak kazanan çiftçilerle 20 Haziran 2011 tarihinden itibaren 10 gün içerisinde hibe sözleşmesi imzalanacak.
Ordu Tarım İl Müdürü Musa Sağlam, makine ekipmanı almak için yoğun bir müracaat olduğunu, Bakanlıkça tahsis edilen bütçenin de göz önüne alınarak yapılan değerlendirmede ilçelerin tamamının bu hibeden azami ölçüde yararlanması için özverili bir çalışma yaptıklarını söyledi. Başvuruların tamamının değerlendirmeye alındığını söyleyen Sağlam, "Bölgemizde 'pat pat' diye adlandırılan el traktörü taleplerinde de ilimiz için öncelik arz eden küçük alet ve ekipmanlardan artan bütçe doğrultusunda talepleri karşılamaya çalıştık. İlimizde 2011 yılı içerisinde 14 kalem makine ekipmana 5 milyon 900 Bin TL'lik hibe desteği verdik. Verilen bu desteğin ilimiz çiftçilerine hayırlı olmasını dilerim" açıklamasında bulundu.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,