Öne Çıkanlar teknoloji hünnap fidanı sel madurları biber yarışması çiftçi

Bu haber kez okundu.

Osmaniye’de hayvan üreticilerine 925 bin lira ödendi
 Birlik Başkanı Mustafa Saygılı destekleme kapsamında 583 koyun ve keçi üreticisine 925 bin lira ödeme yapılacağını söyledi.
Saygılı, “Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı'ndan gelen 2010 yılı anaç koyun ve keçi desteklemesini ödemeye başladık. Bu kapsamında hayvan başı 10 TL ödüyoruz. Toplam 583 yetiştiriciye 925 bin TL. destekleme ödemesi yapıyoruz. Bütün Türkiye’de aynı anda il birlikleri tarafından ödeme yapılmaktadır. Birliğimize bağlı 120 bin damızlık koyun ve keçi yer almaktadır.
 
Bizlerin görevi hayvan yetiştiricilerimizi üye yaparak onların bakanlık tarafından gelen desteklemelerden faydalanmalarını sağlıyoruz. Öncesinde ise anaç koyun ve keçilerini küpeleyerek sisteme girişlerini yaparak kayıt altına almış oluyoruz. Daha sonra Tarım İl Müdürlüğü bunu kontrol ederek dosya hazırlıyor ve ilgili mercilere göndererek destekleme almaları sağlanmış oluyor. Bizler birliğimize bağlı 120 bin damızlık koyun ve keçinin 110 binini küpeleme yaparak kayıt altına almış bulunuyoruz. Bu anlamda çalışmalarımız devam etmektedir.” dedi.
 
Saygılı, 2011 yılı anaç koyun ve keçi desteklemesinin 15 TL olarak açıklandığını sözlerine ekledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı