Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi fakıbaba Gıda hayvancılık kefir

Bu haber kez okundu.

Şaphane'de Çiftçilere Soğuğa Dayanıklı Ceviz Fidanı Dağıtıldı
Kaymakamlıktan yapılan yazılı açıklamada, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce hazırlanan ve İl Özel İdaresi tarafından finanse edilen "Ceviz Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi Projesi" kapsamında 49 çiftçiye ceviz fidanları dağıtıldığı bildirildi.

Fidanların soğuk ve don olaylarına karşı dayanıklı olduğu belirtilen açıklamada, şöyle denildi:

"Chandler ceviz çeşidi salkım şeklinde meyve oluşturup, salkım başına 5 adede kadar ince kabuklu meyve oluşturabilen bir çeşittir. Kuru ve taze ceviz olarak tüketilmeye elverişli kaliteli bir ceviz çeşididir. Aynı ekolojide Bilecik çeşidinden 1 hafta, Yalova-4 çeşidinden 3 hafta sonra çiçeklenir. Geçit kuşağına kadar olan bölgelerde ilkbahar donlarını atlatabilen bir çeşittir. Orta kuvvette büyür, yarı dik gelişir. Geç yapraklandığı için bakteriyel yanıklıktan etkilenmez. İlçemiz koşullarında Bilecik çeşidi ilkbahar geç donlarına en dayanıklı çeşit olarak kabul edilmektedir. Chandler çeşidi, Bilecik çeşidine göre don olayına daha dayanıklı, gençlik kısırlık dönemi diğer çeşitlere göre daha kısa ve iç verimi yüksektir.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı