Öne Çıkanlar tarım aa kapanış fiyatı muğlada yağmur tarım ve orman bakanlığı

Bu haber kez okundu.

Sındırgı Süt Üreticileri Birliği desteklemelerle ilgili açıklama yaptı
Çiğ sütte litre başına desteğin, soğutma zincirine riayet edilerek pazarlanan sütlerde daha fazla olacağını belirten Avcı, “Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 15 Haziran 2012 tarihli Resmî Gazete'de yayımlanan tebliğe göre manda, koyun, keçi ve inek sütünün soğutulmuşuna, litre başına farklı prim verilecek. Tebliğe göre 15 Haziran’dan itibaren soğuk sütün desteklenmesi farklı olacağından üreticiler ve örgütler açısından önemi de artmış durumda.” dedi.

Bu uygulamayla sütün kalitesinin de artacağını vurgulayan Avcı, “Sütte kalite kaybının önüne geçilecek ve üreticiler daha çok gelir elde edecektir. Üreticilerimizin soğuk süt zincirine geçişinde de büyük bir adım olacaktır.” şeklinde konuştu. Üreticilerin soğuk süt desteklemelerinden yararlanabilmesi için Sındırgı merkez, belde ve köylerine peyderpey soğuk süt tankı yerleştirileceğini belirterek, “Sütün sıhhi koşullarda muhafazasını sağlamak suretiyle ekşime, asitlenme ve bakteri faaliyetlerini yavaşlatmak, bu bağlamda daha kaliteli çiğ süt teminine olumlu yönde etkili olmak amacıyla sütün soğutulması ihtiyacı doğmaktadır. Bu ihtiyaç, sütün tüketiciye hijyenik şartlarda ulaşması açısından hayati önem arz etmektedir. Bu yüzden bakanlığımızın soğutulmuş süte desteği daha fazla olacaktır ve çalışmalarımız da bu meyanda devam etmektedir. Akçakısrak köyü ve Gölcük beldesinde uygulamaya geçildi. Soğuk süt tankı olmayan köy kalmaması için çalışmalarımız devam ediyor.” dedi.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı