Öne Çıkanlar Gıda hayvancılık eğitim çiftçi trakya

Bu haber kez okundu.

Sorgun’da üreticilere 18 bin 600 elma fidanı dağıtıldı
Yozgat’ın Sorgun ilçesinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından üreticilere 18 bin 600 adet elma fidanı dağıtıldı.

        İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Murat Türkmen, yaptığı açıklamada, 2011 yılı Ekim, Kasım ve Aralık ayları içerisinde ücretlerini yatıran üreticilerin fidanlarının geldiğini ve üreticilere teslim edilmeye başlandığını söyledi.

        Red chief, gransimit ve golden olmak üzere üç çeşit elma fidanı getirtildiğini ifade eden Türkmen, "İlçemizde elma yetiştiriciliğini geliştirmek amacıyla yaptığımız çalışmalar meyvelerini veriyor. Her yıl elma üreticisi sayısı artıyor. Bu yıl da 18 bin 600 adet yarı bodur golden, red chief ve gransimit fidanı getirttik. Üreticilerimiz fidanlarını teslim almaya başladılar. Müdürlüğümüz üreticilerimize elma yetiştiriciliği ile ilgili bilgi desteği verecek. İlçemize getirilen 34 bin 920 adet fidanın 18 bin 600 ünün Sorgun’da, 3 bin 120 adet Kadışehri, 8 bin 160 Boğazlıyan, 4 bin 800 Akdağmadeni ve 240 adedinin ise Aydıncık ilçesine gönderdik." diye konuştu.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı