Öne Çıkanlar erkunt traktör çit mazı yetiştiriciliği kırsal kalkınma yatırımları begonvil fidanı yerli traktör

Bu haber kez okundu.

Sulama Projesi 4 Yılda 170 Milyon Kaynakla Tamamlanacak
 DSİ 7. Bölge Müdürlüğü bünyesinde yürütülen ve Türkiye'nin önemli ovalarından olan Bafra Ovası'nda tarımın desteklenmesi, sulanabilir tarım arazilerinin artırılması amacıyla yıl yıl desteği artırılarak yürütülen proje çalışmalarından biri olan Bafra Ovası Sulaması sol sahil sulama projesi ile 19 bin 122 hektar tarım alanının sulanması hedefleniyor. 1996 yılında başlatılan çalışmalarda bu zamana kadar yüzde 22 oranında fiziki gerçekleşme olurken, 2011 yılı ilk yarısı itibariyle en son 7 milyon 697 bin TL harcama yapılarak yüzde 81 oranında nakdi gerçekleşme sağlandı.

Bafra Ovası Sol Sahil Sulaması çalışmasında 865 hektar sulamaya açıldı. Proje inşaatında 4 yıllık bir periyot içinde toplam 170 milyon TL ödenek tahsis edilmesi durumunda ise yıllık 42,5 milyon TL iş ikmali ile 19 bin 122 hektar tarım alanının sulamaya açılması hedefleniyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,trabzon hurması fidanı, zeytinyağı satışı, zeytinyağı satın al, limon fidanı,