Öne Çıkanlar tarım ve orman bakanlığı palmiye ağacı ayçiçeği zararlıları kredi borçları tarım

Bu haber kez okundu.

Süt ve besi çiftliği kurmak isteyenlere kolaylık
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) süt ve besi çiftlikleri için verilecek hibe destekleri için kırsal alanda olma şartını kaldırdı.

TKDK’nın 8’nci başvuru çağrı ilanı hakkında bilgi veren TKDK Afyonkarahisar İl Koordinaötürü Metin Şehitoğlu, daha önce başvuru yapması mümkün olmayan Afyon merkez, Sandıklı, Bolvadin ve Dinar ilçe merkezlerindeki süt ve besi çiftliği kurmak isteyen tarımsal işletmelerin de artık hibe desteğine başvurabileceklerini söyledi. Şehitoğlu, artık kombinaların da entegre tesis olarak proje hazırlayabileceklerini ve diğer yatırım alanlarında da değişen limitlerle hibe desteği alabileceklerini anlattı. Şehitoğlu, ayrıca yapılan değişiklikler kapsamında, yeni dönemde süt ve besi çiftlikleri için kırsal alanda olma şartı kaldırıldığını kaydetti. TKDK, bu doğrultuda tarımsal işletmeler için (süt ve et üreten) 125 bin Euro, işleme tesisleri için 83 bin Euro ve kırsal ekonomik faaliyetlerin çeşitlendirilmesi ve geliştirilmesi tedbiri için 86 bin Euro olmak üzere toplam olarak 295 bin Euro'luk hibe bütçesinin kullandırılabileceğini açıkladı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı