Öne Çıkanlar ağaç budaması adana tarım fuarı tarım jakaranda fidanı kapanış fiyatı

Bu haber kez okundu.

“Tarım Kredi Kooperatifleri çiftçilere sadece gübre dağıtan yerler değildir“
Çevre Kültür ve Dayanışma Derneği (Çev-Kur-Der) üyeleri, Tarım Kredi Kooperatifi'ni ziyaret etti. Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Metin Gültekin, Tarım Kredi Kooperatifleri'nin çiftçilere sadece gübre dağıtan yerler olmadığını, maddi manevi olarak da yanlarında olduklarını söyledi.

        Çev-Kur-Der Başkanı Hacı Saraç'in ziyaretinden duyduğu memnuniyetini dile getiren Metin Gültekin, bu tür ziyaretleri önemsediğini ve bu tür etkinliklerin kendilerini yalnız hissettirmediğini söyledi. Gültekin, Tarım Kredi Kooperatiflerinin insanlar tarafından ya yeterince bilinmediğini ya da sadece çiftçilere gübre dağıtan yerler olarak bilindiğini söyledi. Amaçlarının bu yanlış algıyı düzeltmek olduğunu, bunun için de çeşitli tanıtım etkinlikleri düzenleyeceklerini kaydetti. Tarım Kredi Kooperatiflerinin çiftçilerin maddi manevi yanında olmak amacıyla kurulduklarını vurgulayan Gültekin, Türkiye genelinde 2012 yılının Dünya Tarım Kredi Kooperatif yılı ilan edildiğini söyledi. Gültekin, ilk tanıtım etkinliği olarak 9 Nisan’da 'Tarsim' konferansı verileceğini söyledi.

        Çevre Kültür ve Dayanışma Derneği ile Tarım Kredi Kooperatifi'nin büyük benzerlikler gösterdiğini ifade eden Çev-Kur Der Başkanı Hacı Saraç, iki kuruluşun da ortak değerinin çevre olduğunu belirtti. Kendilerinin Çevre Kültür ve Dayanışma Derneği olarak temiz ve insanlığın sağlığını, doğanın dengesini tehdit etmeyecek bir çevre için mücadele ettiklerini kaydeden Saraç, bu noktada çiftçilerin tarım için kullandıkları ilaçların çevreye zarara vermeyecek cinsten olmasını istediklerini veya kullanılan ilaç kutularının sağa sola rastgele atılmamasını istediklerini dile getirdi. Saraç, bu noktada Tarım Kredi Kooperatifi ile ortak proje yapmak istediklerini söyledi.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı