Öne Çıkanlar Adilcevaz teknoloji kaçakçılık Gıda dap desteği

Bu haber kez okundu.

''Tarım kredi kooperatifleri, her zaman çiftçiyi desteklemeye devam edecek''
Teke ve TTKKMB Genel Müdürü Abdullah Kutlu, ''14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü'' dolayısıyla yazılı açıklama yaptı.

Yönetim Kurulu Başkanı İlhami Teke, dünyadaki açlık ve dengesiz beslenme sorunlarının çiftçileri ve yaptıkları işi çok daha önemli hale getirdiğini, tarım kredi kooperatiflerinin çiftçilerin emeği ve alın terine her zaman değer verdiğini kaydetti.

Teke, ''gerçek üretici kimliğiyle milli ekonominin temeli olan çiftçilerin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü'nü kutladığını'' belirtti.

Merkez Birliği Genel Müdürü Abdullah Kutlu da tarım kredi kooperatiflerinin bir çiftçi kuruluşu olduğunu belirterek, kurum olarak ortaklar ve üreticilerin ihtiyaç duyduğu temel tarım girdilerini ucuz ve kaliteli olarak temin edebilmeleri ve birim alandan daha fazla verim alabilmelerini sağlamak için aralıksız çalıştıklarını kaydetti.

Bir yandan tarımsal ürünleri iç pazara arz ederken diğer yandan da ortakları ve üreticileri AB ve dünya çiftçileri ile rekabet edebilir seviyeye getirme gayreti içerisinde olduklarını vurgulayan Kutlu, açıklamasında şöyle devam etti:

''Türk çiftçisi her türlü riske karşı uğraşıp, didinip üretiyor. Ama ürettiğini pazarlamada sıkıntı çekiyor. Biz de kendilerine üretim aşamasında verdiğimiz desteği pazarlama safhasında da sürdürüyor, ürünlerinin en iyi koşullarda üreticiye ulaştırılmasına aracılık ediyoruz. Kısacası tarım kredi kooperatifleri olarak üretimin her noktasında çiftçilerimizin yanında yer alıyoruz. Çiftçilerimizden de sadece kooperatiflerine sahip çıkmalarını bekliyoruz.''


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı