Öne Çıkanlar genç çiftçi projesi e-fidancim ayçiçeği alımı lavanta lavanta yetiştiricilliği

Bu haber kez okundu.

Tarım ve Kırsal Kalkınmaya 106 Milyon Euro Destek
 Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Amasya İl Koordinatörü Yusuf Bayram Avrupa Birliği (AB) tarafından aday ve potansiyel aday ülkelere destek olmak amacıyla oluşturulan Katılım Öncesi Yardım Programı(IPARD)'nı tanıtmak üzere basın toplantısı düzenledi.

İl Koordinatörü Yusuf Bayram, TKDK'nın uzun dönemdir içinden geçtiği, akreditasyon sürecini Ağustos ayı itibari ile tamamladığını, AB'nin Türkiye Cumhuriyeti Kurumları arasında, ilk defa akreditasyonu gerçekleştirilmiş ve AB'den direkt fon alabilen tek kurumun TKDK olduğunu ve bu çağrıya ilişkin bütçenin 106 milyon euro olduğunu belirtti.

Yusuf Bayram, "3 yıldır geçen bu zorlu sürecin en önemli aşaması ilimize sağlayacağımız desteklemeleri hibeler yolu ile vermektir, bu hibeler şartlara göre yüzde 65'i bulmaktadır. Bu proje için 2 adet teklif çağrısı yayınlandı, yayınlanan tekliflerden 6 Ekim itibari ile sona eren teklif çağrısına toplam 17 adet proje müracaatı oldu ve 26 milyon lira değerinde proje kabul ettik. Son başvuru tarihi 10 Ocak 2012 olan 3. teklif çağrısını da TKDK tarafından yayınlandı, bu çağrının Amasya'ya ayrılan fonların kullanılması için çok önemlidir. Amasya'nın projeler kapsamında en çok pay alan illerin başında olmasının da çok sevindirici bir gelişme. Gerekirse kapı kapı dolaşarak müteşebbis ve çiftçileri bu konuda bilgilendireceğiz." dedi.

TKDK Amasya İl Koordinatörü Yusuf Bayram konuyla ilgili "Hibe fonları, hazırlanan projelerin teslim alınması ve incelenmesinden sonra kullandırılacaktır. Amacımız (IPARD) bütçesinin ilimiz müteşebbis ve çiftçilerinin azami ölçüde faydalanmalarını sağlamaktır." dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,