Öne Çıkanlar hünnap meyvesi tarımsal destekleme şap aşısı lavanta yetiştiricilliği tarım fuarları

Bu haber kez okundu.

Tarlalarını temizleyip üstüne para kazanacaklar
Nevşehir’in Acıgöl ilçesine bağlı Kurugöl, Ağıllı ve Topaç köyleri çevre amaçlı tarım arazilerinin korunması (ÇATAK) projesi kapsamına alındı. Nevşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ahmet Şahin, 5488 sayılı Tarım Kanunu çerçevesinde, Çevre Amaçlı Tarım Arazilerinin Korunması(ÇATAK) programı ile tarımsal arazilerde toprak ve su kalitesinin korunması, yenilenebilir doğal kaynakların sürdürülebilirliği ve yoğun tarımsal faaliyetlerin olumsuz etkilerinin azaltılmasına yönelik, gerekli kültürel tedbirlerin alınmasının amaçlandığını söyledi.

Bu kapsamda Merkez İlçe Kaymaklı Kasabası 2009 yılından beri proje kapsamında bulunuyordu. 2011 yılından itibaren Acıgöl İlçesine bağlı, Kurugöl, Ağıllı ve Topaç Köylerinde de (ÇATAK) Projesi uygulanacaktır. Proje ile İlçe köy ve kasabalarında bulunan aşırı taşlı, tarım yapılamayan, üretimi düşük arazilerde taş toplaması yapan çiftçiler, hem tarlalarını temizleyecekler hem de dekara 60 TL karşılıksız destek alacaklar. Proje sonunda kolay işlenebilen, kaliteli toprak ve yüksek verim amaçlanıyor. Proje ileriki yıllarda ilin değişik yerleşim yerlerinde de uygulanacak.
Projeye dahil olmak için son müracaat tarihi 30 Eylül 2011 olarak belirlendi.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,