Öne Çıkanlar ayçiçeği zararlıları palmiye yetiştiriciliği ceviz bahçesi makam aracı kuraklık

Bu haber kez okundu.

Tarsim, Seldeze Çiftçilere Destek Olacak
ANTALYA (AA)- Bülent Bora, yaptığı yazılı açıklamada, son günlerde özellikle Antalya'da kötü hava koşullarının etkisiyle çiftçilerin zor günler yaşadığını belirterek, Türkiye genelinde 8 Ekim'den itibaren açık alanlarda bin 806, seralarda ise 99 hasar ihbarı aldıklarını, Antalya'dan ise açık alanlardan 511, seralardan ise 96 hasar ihbarı aldıklarını kaydetti.

Hasar tespit çalışmalarına vakit kaybetmeden başladıklarını belirten Bora, son günlerde yaşanan sel ve su baskınları sebebiyle sigortalı çiftçilere yaklaşık 5 milyon TL ödeme yapılacağını ifade etti. Bora, yapılacak ödemeyle sistemin başlangıcından bu yana yaklaşık 520 milyon TL'lik tazminat ödenmiş olacağını bildirdi.

Bora, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"TARSİM olarak, çiftçilerin doğal afetler sebebiyle yaşadıkları mağduriyetleri hızlı ve sorunsuz bir şekilde gidermek için seferber olmuş durumdayız. Tarım sigortası yaptırmak değişen iklim şartları ile son yıllarda neredeyse bir zorunluluk haline gelmiştir. Bu sebeple, tüm çiftçilerimiz tedbiri elden bırakmamalı ve tarım sigortasını mutlaka yaptırmalıdır.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,