Öne Çıkanlar karaman ziraat odası saksıda limon yetiştiriciliği üretim destekleme Başbakan Binali Yıldırım

Bu haber kez okundu.

TKDK, 15 ilde süt üreten işletmelere yatırım desteği verecek
KARS (CİHAN) - Mustafa Bozkurt, yaptığı açıklamada, tarımsal işletmelerin yeniden yapılandırılması ve Avrupa Birliği (AB) standartlarına ulaştırılmasına yönelik yatırımların destekleneceğini, bunun da bölgeleri için kırsal kalkınmada önemli olduğuna dikkat çekti.

Bozkurt, destek kapsamında hali hazırda süt üretimi, inek sütü veya koyun ile keçi sütü konusunda faaliyetler gösteren, üretim ve faaliyeti ile ilgili kayıt ve sertifikaları tam olan ve bu işletmelerini modernize etmek, genişletmek veya faaliyetlerini devam ettirecek yatırımlar yapmak isteyen işletmelere yatırım desteği sağlanacağını ifade etti.

Bu destekler ile bölgede kaliteli hayvancılığın yanı sıra süt ve süt ürünlerinin işlendiği işletmelerin sayısını artacağını savunan Bozkurt, "Bu işletmelerle bölgede kırsal kalkınmanın daha hızlı bir şekilde oluşacağını ve istihdamın artacağını birlikte göreceğiz.” dedi.

Öte yandan, yatırım desteğinin en az 15 bin euro, en fazla ise 1 milyon euro olacak, yapılan yatırımın ise 5 yıl devam etmesi şartı aranıyor.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,