Öne Çıkanlar ayçiçeği zararlıları tarım ve orman bakanlığı üretim lavanta trakya

Bu haber kez okundu.

TKDK, 4 firmaya 5 milyon liralık hibe desteği sağladı
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Afyonkarahisar İl Koordinatörlüğü, 5. Başvuru Çağrı Dönemi'nde başvuruları kabul edilen 4 başvuru sahibiyle sözleşme imzaladı. Firmalara toplamda 5 milyon liralık yatırım desteği verilecek.

TKDK İl Koordinatörü Metin Şehitoğlu, Sandıklı’da yapılan 2 milyon 800 bin liralık süt inekçiliği projesinin yüzde 65’inin kendileri tarafından hibe olarak karşılanacağını söyledi. Şehitoğlu, süt işleme sektörlerinden olan Tanova Süt Mamülleri'nin TKDK'dan alacağı hibe desteğiyle yaklaşık 1 milyon 600 bin liralık yatırım gerçekleştireceğini kaydetti.

5. Başvuru Dönemi kapsamında imzalanan sözleşmelerle Afyonkarahirsar’a 5 milyon liralık yatırım kazandırılacağını ifade eden Şehitoğlu, şimdiye kadar 20 milyon liralık sözleşme imzaladıklarını anlattı. Şehitoğlu, "6. başvuru çağrı döneminde alınan başvuruların incelemesi devam etmektedir. Sözleşme imzalanan yatırımlar hızla, bir bir hayata geçmektedir. Zaman ilerledikçe yatırımcı ve danışman firmaların daha nitelikli projelerle geliyorlar. Daha fazla sayıda başvuruyla sözleşme imzalıyoruz. Özellikle süt çiftliği ve süt işleme alanlarında her dönem belli sayıda nitelikli projeler almaya başladık ve biz de bu başvuruları neticelendiriyoruz." dedi.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı