Öne Çıkanlar fakıbaba vairo badem çeşidi Gıda hayvancılık kefir

Bu haber kez okundu.

TKDK kırsal kalkınma hibe desteği için proje bekliyor
TKDK'nın Avrupa Birliği'nin Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı olan IPA'nın kırsal kalkınma bileşeni kapsamında uygulanacak yatırımlara ilişkin dördüncü başvuru ilanında başvurular ise 1-20 Şubat 2012 tarihleri arası alınacak. Girişimcileri, 400 bin avroya kadar çıkabilen desteklerden yararlanmayı davet eden TKDK yetkilileri, proje başvurularının son güne bırakılmamasını istedi.

TKDK Trabzon İl Müdürlüğü uzmanları Mustafa Bal ile Şansal Aydoğdu, kırsal kalkınma kapsamında hazırlanacak projelere verecek hibe desteğiyle ilgili Karadeniz İşadamları Derneği'nce (KARGİD) düzenlenen seminerde, projeyle ilgili iş adamlarına bilgi verdi. TKDK’nın bugüne kadar çıktığı çağrı ilanları hakkında bilgi aktaran Bal ve Aydoğdu, üçüncü ve dördüncü çağrı ilanları hakkında detaylı bilgilendirmede bulunuldu. Kalkınma Programı kapsamında Trabzon’da desteklenecek sektörlerin ise ''Su ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması, çiftçilik faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi ve geliştirilmesi, arıcılık, yerel ürünler ve mikro işletmelerin geliştirilmesi, kırsal turizm ile kültür balıkçılığının geliştirilmesi alt tedbirleri'' olduğunu belirttiler.

Desteklerin, sektörüne göre 400 bin avroya kadar çıkabileceğine dikkat çeken uzmanlar, başvuru tarihlerinin 1 ile 20 Şubat 2012 tarihleri arası olduğunu ifade ettiler. Proje başvurularının son güne bırakılmamasını isteyen uzmanlar, en az süre bitimine bir hafta kala yapılacak başvurularda eksikliklerin tespit edilerek tamamlanması yoluna gidilebileceğine dikkati çekti. Uzmanlar ayrıca, başvuru sahiplerine koordinatörlük uzmanlarının yardımcı olacağını da ifade ettiler.

KARGİD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cem Çapkınoğlu da kendilerine bu imkânı sağlayan TKDK uzmanlarına teşekkür etti.

Üyelerinin bilgilendirmeden oldukça faydalandığına işaret eden Çapkınoğlu, “Bu desteklerden iş adamlarımızın yararlanması hem kendileri hem de ilimiz adına önem taşımaktadır. Bu konuda KARGİD olarak üyelerimize her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu ifade etmek istiyorum.” diye konuştu.
Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı