Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi fakıbaba Gıda hayvancılık kefir

Bu haber kez okundu.

TKDK Manisa'da 1 milyon euroya kadar hibe desteği verecek
TKDK Manisa İl Koordinatörü Ahmet Işık ve diğer yetkililer, Vali Halil İbrahim Daşöz’ü ziyaret etti. Ziyarette konuşan Işık, TKDK’nin 2008 yılında 20 ilde kurulduğunu, 2012'de ise 22 ilde daha yayıldığını söyledi. Bunlardan birinin Manisa olduğunu aktaran Işık, bu sene akredite olmayı beklediklerini kaydetti. TKDK’nin proje karşılığında Avrupa Birliği (AB) fonlarını hibe olarak dağıtacağını belirten İl Koordinatörü Işık, “Kurum başkanlığımızın şu anda dağıtacağı fon, 1 milyar 165 milyon euro.

Bu manada Manisa'da akredite olduktan sonra beş sektörde proje kabul etmeye başlayacağız. Süt üretiminde büyükbaş hayvancılık, kümes hayvancılığı, süt ürünlerinin üretilmesi ve pazarlanması, beyaz kanatlı et üretimi ve pazarlanması ile yaş meyve ve sebzelerin depolanması konusunda proje getirenlere hibe desteği vereceğiz.” dedi. Türkiye’de 12 sektörün desteklendiğini aktaran Işık, “Şu anda Manisa’da bunlardan beşi geçerli. Bu sene sonunda Hazine Müsteşarlığı kabul etti ve AB Komisyonu denetçilerine sunuldu, onay bekleniyor. Geldiğinde 42 ilde bütün sektörler desteklenecek. Dağıtılacak hibe fonları da inşallah hazır. Manisa ilimizin de bu konuda duyarlı olduğunu biliyoruz.” diye konuştu.

1 milyar 165 milyon euro fondan Manisa’nın alacağı miktarın sınırının olmadığını dile getiren Ahmet Işık, “Ne kadar çok proje üretilir ve kriterlere ne kadar uyarsa büyük oranda pay almak mümkün. Akreditemiz AB Denetim Komisyonu geldikten sonra ekim ayından sonra olacak. Kasımdan sonra da proje kabul etmeyi bekliyoruz. Desteğimiz tedbir tedbir değişiyor ancak alt sınırımız 10 bin eurodan başlıyor ve 1 milyon euroya kadar çıkıyor, hattâ süt ürünleri üretilmesi ve pazarlanmasında 3 milyon euroya kadar destek verilecek.” dedi.


Vali Daşöz de TKDK İl Koordinatörlüğü’nün bundan sonraki süreçte Manisa için çok önemli olacağını söyledi. Şimdi beş sektörde hibenin söz konusu olduğunu belirten Daşöz, “Gönlümüz, bir an önce 12 sektörde de desteğin verilmesi. Halkımızın şimdiden bu konuya önem vermesini ve proje hazırlamaya başlamasını bekliyoruz. Projesi olanlar için bu çok ciddi bir kaynak. Yüzde 83’e kadar varan hibe desteği yapılacak. İlimiz için büyük bir kazanç. İnşallah önümüzdeki yıl bu konuştuklarımızın somut örneklerini göreceğiz.” dedi.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı