Öne Çıkanlar fakıbaba vairo badem çeşidi Gıda hayvancılık kefir

Bu haber kez okundu.

TKDK, Türkiye genelinde ilk hibe ödemesini Afyonkarahisar'da yaptı
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu(TKDK) Afyonkarahisar İl Koordinatörlüğü, hibe yatırımlarından yararlanmak için yaptığı başvurusu kabul edilen bir süt firmasına ilk dilim olan 296 bin lirayı ödedi. Bu ödeminin Türkiye’de ilk hibe ödemesi olduğu belirtildi.

        TKDK İl Koordinatörü Metin Şehitoğlu, Türkiye genelindeki ilk hibe ödemesini yapan şube olduklarını belirterek, toplam bütçesi 593 bin lira olan hibe desteğinin yüzde 50’lilik kısmını yatırımcıya ödeme yaptıklarını söyledi. İlki 01 Haziran 2011’de tarihinde yayınlanan proje teklif çağrısından bu zamana kadar toplamda 5 adet proje çağrısı yaptıklarını beliren Şehitoğlu, "TKDK büyük bir özveriyle proje kabulüne devam etmektedir. İkinci çağrı dönemine ait projelerden Ballıpınar Petrol Gıda şirketine 2,4 milyon lira, Damla Seracılık Ürünleri Tarım ve Hayvancılık şirketine de 2,5 milyon lira destek sözleşmesi imzaladıklarını belirterek toplamda 5 milyonluk bir yatırımı Afyonkarahisar’a kazandıracağız." dedi.

        Şehitoğlu, yine 3.ve 4. çağrı döneminde alınan proje başvurularının kontrollerinin tamamlandığını kaydetti. TKDK Afyonkarahisar İl Koordinatörlüğü'ne 54 milyon lira tutarında hibe talebinde bulunulduğunu belirten Şehitoğlu, değerlendirme sonucunda uygun bulunan projeler için sözleşme imzalandığı takdirde, bu başarılı projeler de yatırıma dönüşerek hibe ödemeleri kurum tarafından yapılacağını anlattı. Şehitoğlu, 5. Başvuru Çağrı Döneminde yaklaşık 380 milyon liralık bir bütçenin ayrıldığını ifade ederek, "İl Koordinatörlüğü, ilimizdeki yatırımcıların veya ilimize yatırım yapmak isteyen yurtiçi ve yurt dışındaki hemşehrilerimizin hazırlıklarını tamamlayarak ilimizin bu bütçeden en yüksek payı alması için müracaatlarını beklemektedir." diye konuştu.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı