Öne Çıkanlar teknoloji çit mazı fidanı dikimi çit mazı yetiştiriciliği Gıda Domuz vebası

Bu haber kez okundu.

Tohumculuk Daire Başkanı Kaycıoğlu: Küme desteği vereceğiz
Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Tohumculuk Daire Başkanı Metin Kaycıoğlu, küçük parsellerle bin dönümü bulan çiftçilere, ‘Küme’ adı altında yeni bir destek dağıtacaklarını söyledi.

Tüyap Fuarcılık'ın Adana’daki Tarım Fuarı'nı ziyaret eden Kaycıoğlu, Fidan Üreticileri Alt Birliği (FÜAB)’nin Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlediği ‘Sektörün karşılaştığı sorunlar’ konulu istişare toplantısına konuşmacı olarak katıldı. Beta Genel Müdürü ve FÜAB Başkan Vekili Gürsel Tanrıver’in sunumunu yaptığı toplantıda FÜAB Başkanı Hakkı Şafak Ses ile Ziraat Yüksek Mühendisi Handan Büyükdemirci de konuşmacı olarak yer aldı. Toplantıda çiftçilerin sorunlarını dinleyen Tohumculuk Daire Başkanı Metin Kaycıoğlu, Çukurova’nın tarım alanında, önemli ekonomik gelişmeler kaydettiğini söyledi. Önümüzdeki dönem fidancılık ve süs bitkileri acısından önemli bir yıl olacağını vurgulayan Kaycıoğlu, “Tarımda büyük ölçüde ilerleme kaydettik. Geleceğe dönük önemli çalışmalarımız var. Bunlardan bazıları bodur ve yarı bodura desteğimizin yanı sıra küçük parsellerle bin dönümü bulan çiftçilerimize milyonları bulan küme desteği vereceğiz. Bu tip yapılanmalar ve projelerle gidersek önümüz daha da açılacak. Çiftçimizin rahatı için ne gerekiyorsa el birliğiyle yapacağız." dedi.         
        FÜAB Yönetim Kurulu Başkanı Hakkı Şafak Ses de üyelerinin güç birliği yapması gerektiğini hatırlattı. Ortak hareket etmeleri halinde açamayacakları kapının olmadığını belirten Ses, "Devlet, gelişmemiz büyümemiz için önümüzdeki tüm engelleri kaldırıyor. Bir bütün olmamız halinde Tarım Bakanlığımız tüm yetkileri bize sunuyor. Ne istiyorsak veriyor. Bu fırsattan faydalanmalıyız. Örgütlenerek talep ve isteklerimizi ortaya koymalıyız. Duyarsız olmayalım.” diye uyarıda bulundu.

Ziraat Yüksek Mühendisi Handan Büyükdemirci ise üreticinin yasa içerisinde izleyecekleri yolu ve dikkat edilmesi gereken hususları dile getirdi. Toplantı, çiftçilerin sorunlarını yetkililere anlatmasıyla son buldu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,