Öne Çıkanlar makam aracı can erik hasadı tarım fuarları fındık fiyatları arttı abelya ağacı fidanı

Bu haber kez okundu.

Türk Traktör 7 Bölgeden 7 Çiftçiye Traktör Verdi
ANKARA (ANKA) – Türk Traktör 7 bölgeden 7 çiftçiye, hediye traktörlerini teslim etti. Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın "Her 100 bin traktöre bir hediye” talebi yerine getirdiklerini vurguladı.

Türk Traktör’den yapılan yazılı açıklamaya göre, Koç Holding ve CNH ortaklığı ile tarımına hizmet veren Türk Traktör, düzenlenen teslimat töreninde 7 bölgeden 7 çiftçiye, hediye traktörlerini teslim etti. Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç ve Türk Traktör Genel Müdürü Marco Votta’nın ev sahipliğinde, Adana, Ankara, Bursa, Diyarbakır, İzmir, Muş ve Tokat’ta çalışan çiftçiler, traktörlerini Mustafa V. Koç’tan, Ankara Türk Traktör fabrikasında düzenlenen törenle aldılar.

-"SÖZÜMÜZÜ TUTTUK"-

Mustafa V. Koç, Türk Traktör'ün 600 bininci traktörünün banttan indirilme töreninde Başbakan Erdoğan’a verdikleri sözü yerine getirdiklerini vurgulayarak, 7 bölgeden 7 çiftçiye hediye traktör kazandırdıklarını belirtti. Koç üretim, hasıla ve istihdam açısından Türkiye’deki tarım sektörünün ekonomik ve stratejik açıdan önemine dikkat çekerek, “Türk Traktör, 57 yılı aşkın süredir Türk tarımı ve çiftçisine hizmet ediyor. Türk çiftçisi her gün daha iyiyi daha verimli üretmeye çalışırken Türk Traktör de teknolojik gelişme ve imkanları kullanarak çiftçimize en iyiyi sunuyor” dedi.

-MESLEK LİSESİ MEMLEKET PROJESİ’NE DE DESTEK-

Açıklamada, Koç Holding ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen Meslek Lisesi Memleket Meselesi(MLMM) projesine Türk Traktör’ün, "Tarım Makineleri Laboratuarları”yla destek verdiği belirtildi. Açıklamada, proje kapsamında okul işletme eşleşme modelinden hareketle geliştirilen iş birliği yönünde “Türk Traktör Tarım Makineleri Laboratuvarları"nın Ankara Gazi Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Şanlıurfa Akçakale GAP Tarım Meslek Lisesi, Amasya Gökhöyük Tarım Meslek Lisesi ve Bursa Osmangazi Ziraat Teknik Lisesi ve Tarım Meslek Lisesi'nde, 2011-2012 eğitim-öğretim yılı dahilinde kurulmasının planlandığı kaydedildi. Açıklamada, “Proje ile meslek liselerinde öğrenim gören öğrencilerin, uygulamalı eğitim görmeleri ve edindikleri bilgileri en doğru şekilde, deneyimleyerek benimsemeleri planlanıyor. Türk Traktör, laboratuvarların çiftçilerin de kullanımına açık olmasını sağlayarak çiftçilerin; mesleki bilgilerini uygulamalı yöntemlerle pekiştirmelerine ve tarım ekipmanlarını en etkili şekilde kullanabilmelerine olanak tanıyacak. Bu sayede tarım makinelerinden oluşan iş kazalarının da önüne geçilmesi hedefleniyor” ifadeleri kullanıldı.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,