Öne Çıkanlar şiddetli yağış Gıda çiftçi trakya adana tarım fuarı

Bu haber kez okundu.

Yarısı Devletten Tarım Makinesi Satışı Başladı
Her yıl Mart-Temmuz ayları arasında başlanan başvuruların bu yıl Temmuz ayında başladığını belirten Gazipaşa Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Arzu Kırbaç, 27 günlük başvuru süresini üreticilerin kaçırmamasını tavsiye etti. 4 Temmuz’da başlayan başvuruların 30 Temmuz’da sona erdiğini hatırlatan Kırbaç, “Devlet her yıl yüzde 50 hisseli devlet destekli tarım makineleri satışı yapıyor. Bu yıl da aynı uygulama var ancak süre önceki yıllara nazaran biraz kısa tutulmuş. Bu nedenle üreticilerimizi uyarma gereği hissediyoruz. Başvuru alımları 30 Temmuz günü sona erecek. Başvuru sonuçları ise Ağustos ayında açıklanacak. Başvuruda bulunmak isteyenlerin biran önce kooperatifimize başvurmaları menfaatleri icabı olacaktır” dedi.

Yapılan uygulamada devletin her yıl tarımsal makineler için bir miktar ayırdığını belirten Kırbaç, “Gerekli koşulları yerine getiren üreticilere belli kriterlere göre puan verilecek. En çok puanı alan kişiler yüzde 50 hibeli tarımsal makineden almaya hak kazanacak. Gazipaşa için çapa motoru ve ilaç makinesi alımı ön görülüyor. Talepte bulunan üreticiler alacakları makinenin bedelini tam olarak devlete ödüyor. Devlet ise paranın yarısını eylül veya ekim ayında üreticiye geri ödüyor. Peşin ödeme imkanı olmayan üreticilere ise Kooperatifimiz kredi imkanı tanıyarak alımı gerçekleştiriyor. Üretici daha sonra taksitle kredisini ödüyor. Gazipaşa’daki tüm üreticileri bu imkandan faydalanmaya davet ediyorum” diye konuştu. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı