Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi fakıbaba Gıda hayvancılık kefir

Bu haber kez okundu.

Zeytin üreticisine 19 adet zeytin silkme makinesi
Burhaniyeli zeytin üreticisine yarın yapılacak bir tören ile 19 tane zeytin silkme makinesi dağıtılacak. Törene, Balıkesir Valisi Ahmet Turhan da katılacak.

        Balıkesir Valisi Ahmet Turhan, yarın Burhaniye’ye geliyor. İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün zeytincilere zeytin silkme makinesi dağıtım törenine katılacak olan Vali Turhan, saat 10.30’da kaymakamlık binası önünde karşılanacak.

        Burhaniye Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Dursun Okur, yaptığı açıklamada, “İlçemizde zeytin üreticilerine, 19 adet yüzde 50’si devlet destekli taraklı zeytin silkme makinesi dağıtımı yapacağız. Motorlu ve taraklı olan zeytin silkme makinesini kullanan üreticilerimiz bir sonraki yılda ağaçların filizlerinin kırılmamasından dolayı daha yüksek verim alıyor. İlçemizdeki zeytin üreticilerini zeytin silkme aletlerini kullandırmaya özendirmek amacıyla bu cihazların yüzde 50’si devlet tarafından karşılanıyor. Yüzde 50’sini ise çiftçi kendisi ödüyor. Bu sayede, örneğin fiyatı yaklaşık 4 bin lira olan bir zeytin silkme makinesi üreticiye 2 bin liraya mal oluyor. Sayın vali, bu zeytin silkme makinelerinin dağıtım törenine katılmak üzere yarın ilçemize geliyor.” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı