Öne Çıkanlar Gıda çiftçi şiddetli yağış eğitim trakya

Bu haber kez okundu.

Zonguldak'ta 35 Çiftçiye 525 Koyun ve Koç Dağıtıldı
İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nde, koyun ve koçların dağıtımı nedeniyle tören düzenlendi. Vali Erol Ayyıldız'ın da katıldığı törende konuşan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Cemalettin Çataklı, İl Özel İdare kaynaklı proje ile hayvancılığı geliştirmeyi amaçladıklarını söyledi. Çataklı, 342 bin liraya mal olan projede üreticilerin taksitlerini 1 yıl sonra ödemeye başlayacaklarını kaydetti.

İl Genel Meclisi Başkanı AK Parti'li İsmail Terzi ise konuşmasında bürokratları eleştirdi. Köylerde incelemelerde bulunurken çeşitli taleplerle karşılaştıklarını belirten Terzi, seçilmişlerin vatandaşlar tarafından imtihana tabi tutulduğunu, ancak bu işlerle ilgili bürokratları kimsenin imtihan etmediğini savundu. Terzi, şöyle konuştu:

"Herkes, vatandaşın imtihanına girmeli. Herkesin vatandaşa hesap vermesi lazım. Bu kurumların başında olanlar da, dairenin içinde oturdukları kadar arazide de araştırma yapmak zorunda. Projenin amacı teşvik. Teşvik sadece parasal olmaz. Vatandaşa gideceğiz, bakacağız, teşvik edeceğiz. 'Arkadaş şunu yap, bunu yap' yönlendireceğiz. Onu teknik arkadaşlar bilecekler. Bu konularda biraz muzdaribiz. Vatandaştan azar işitiyoruz, onun için bunları söylüyorum."

Vali Erol Ayyıldız'ın konuşmasının ardından da koyun ve koçların dağıtımı gerçekleştirildi.Doğan Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı