Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi abelya ağacı fidanı çiftçi kütahya vişne meyvesi çit mazı fidanı dikimi

Bu haber kez okundu.

Haşimi: “Diyarbakır’ın tarımı, hayvancılığı desteklenirse neredeyse Türkiye’ye yeter”

Saadet Partisi (SP) Diyarbakır Milletvekili Adayı Seyyit Haşim Haşimi, “Diyarbakır’ın tarım alanları tam anlamıyla ekilip biçilirse, hayvancılığı doğru bir şekilde desteklenirse, neredeyse tüm Türkiye’ye yeter” dedi.

SP Diyarbakır Milletvekili Adayı Seyyit Haşim Haşimi, Diyarbakır’ın tarım ve hayvancılıktaki potansiyelinin kullanılmadığını belirtti. Haşimi, “Diyarbakır birçok tarım ürününde neredeyse tüm Türkiye’yi besleyecek potansiyele sahiptir. Fakat arazilerin doğru ekilip biçilmemesi, atıl halde bırakılan tarım arazileri, sulama noktasındaki sıkıntılar ve desteklerin yeterli ve doğru şekilde verilmemesi, bu potansiyelin ürüne dönüşmesini engelliyor” açıklamasında bulundu.

Diyarbakır’ın hayvancılıkta da kat etmesi gereken yolun hayli fazla olduğunu belirten Haşimi, “Tarım gibi hayvancılıkta da Diyarbakır’ın potansiyeli doğru kullanılamıyor. Bugünkü mevcut hayvancılığı 3 katına, 5 katına çıkartmak mümkün. Bu da etin ucuzlaması, hayvancının kazanması, köylünün zorunlu göçe maruz kalmaması demek” ifadelerinde bulundu.

“Herkesin yüzü gülecek”

Diyarbakır’ın tarım ve hayvancılık gibi sanayide de potansiyelini kullanamadığına dikkat çeken Haşimi, “Diyarbakır’da çok ciddi bir genç nüfus var ve bunların yüzde 40’ından fazlası işsiz. Sanayide de potansiyelimizi kullanamıyoruz. Bugün Diyarbakır’daki sanayinin de kat be kat büyümesi gerekiyor. Hem kırsalımızın, hem de şehir merkezimizin zenginleşmesi gerekiyor” dedi.

SP olarak Diyarbakır’a büyük önem verdiklerini belirten Haşimi, “Bölge ile bağlarımız kuvvetlidir, Saadet Partisi olarak yeniden bölgeye döndük. Bu bağları çok daha güçlü bir hale getirmeye çalışıyoruz. Allah’ın izniyle 24 Haziran’da Meclis’e gittiğimizde, Diyarbakır’ın sanayisi, tarımı ve hayvancılığı ile ilgili projelerimizi hayata geçirmek için çalışmaya fırsat bulacağız” diye konuştu.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,