Öne Çıkanlar hayvancılık eğitim vairo badem çeşidi fındık çiftçi

Bu haber kez okundu.

ABD'nin Bağdat Büyükelçi: 6 binden fazla IŞİD militanı öldürüldü
ABD’nin Bağdat Büyükelçisi Stuart Jones, IŞİD terör örgütüne karşı oluşturulan koalisyon güçlerinin hava saldırısı sonucu 6 bin militanın öldürüldüğünü söyledi. Jones, bu çerçevede örgütün komuta kademesinin yarısının da yok edildiğini ifade etti.

Al Arabiya televizyonuna konuşan Büyükelçi Jones, “Hava saldırıları ile şu ana kadar Irak ve Suriye’de 6 binden fazla IŞİD militanının öldürüldüğünü tahmin ediyoruz.” dedi. Bu rakamların IŞİD’in zayıfladığını gösterdiğini kaydeden Jones, örgütün komuta kademesinin yarısının da öldürüldüğünü sözlerine ekledi.

Büyükelçi Jones’un IŞİD’in komuta kadrosunun yarısının öldürüldüğüne ilişkin açıklamaları Dışişleri Bakanı John Kerry tarafından da doğrulandı. “IŞİD İle Mücadele” toplantılarına katılmak üzere İngiltere'nin başkenti Londra’da bulunan John Kerry, burada yaptığı konuşmada “IŞİD’in üst düzey komutanlarının yüzde 50’sinin öldürüldüğünü” dile getirdi.

Ancak 6 bin IŞİD militanının öldürüldüğüne yönelik açıklamalar Savunma Bakanı Chuck Hagel tarafından doğrulanmadı. Pentagon’da bir basın toplantısı düzenleyen Hagel, konuya ilişkin soruya, “Bu rakama yönelik herhangi bir doğrulama görmedim. Binlerce IŞİD militanının ve bazı IŞİD liderlerinin öldürüldüğünü biliyoruz.” cevabını verdi.

"ÖLÇÜ ÖLÜ SAYISI DEĞİL"

“ABD’nin yaptıklarının ölçüsü bu mu?” şeklinde bir soruya muhatap olan Hagel, “Bu bir ölçü ama ben bunun ideal ölçü olmadığını düşünüyorum.” dedi. Vietnam Savaşı’na atıfta bulunan Hagel, “Her gün çok sayıda ölü bedenin sayıldığı bir savaştaydım. Ancak o savaşı kaybettik.” ifadelerini kullandı.

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı Generali Lloyd Austin, geçtiğimiz yılın Kasım ayında Atlantik Konseyi (AT) adlı düşünce bir kuruluşunda yaptığı konuşmada, IŞİD’in toplamda 9 ila 17 bin civarında militana sahip olduğunu dile getirmişti. ABD istihbarat kaynakları ise bu rakamın 31 bine kadar yükselebileceğini ifade ediyor.

Koalisyon güçlerince yapılan saldırılara yönelik tüm veriler ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM) tarafından toplanıyor.

ABD ve koalisyon güçleri ilk hava saldırısının gerçekleştiği 8 Ağustos 2014 tarihinden bu yana IŞİD’e yönelik 2 bine yakın saldırı düzenledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,trabzon hurması fidanı, zeytinyağı satışı, zeytinyağı satın al, limon fidanı,