Öne Çıkanlar e-fidancim Veysel eroğlu besi sığırı yetiştiriciliği rusya domates ithalatı ilaçlama uyarısı

Bu haber kez okundu.

AGİT’ten Bosna seçimlerine geçer not
Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı, Bosna-Hersek’te dün sona eren seçimlerin rekabet şartlarına uygun ve adil bir süreç içinde gerçekleştirildiğini açıkladı. Gözlemciler, Bosna'da yaşayan değişik etnik gurupların arasındaki güvensizliğin devam ettiğini de rapor etti.

Bugün düzenledikleri basın toplantısıyla seçim sürecini değerlendiren AGİT gözlemcileri, Bosna'da yaşayan üç kurucu halkın arasında işbirliği ve ortak vizyon eksikliği nedeniyle seçimin tam demokratik ruhla yapılamadığına dikkat çekti. Bununla birlikte bütün adayların özgür bir şekilde seçim kampanyası yapabildiğini vurguladı.

AGİT gözlemci heyetinin lideri Roberto Battelli, Bosna-Hersek'te demokratik seçimlerin yürütmesi için yasal çerçevenin mevcut olduğunu fakat Dayton anlaşmasının sınırlarını aşma yönünde bir siyasi irade görülmediği için ülkenin gerçek gelişmesinin sağlanamadığını söyledi.

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi’nin gönderdiği heyetin başkanı Tiny Kox ise Bosna'da demokratik kurumlarına olan güvenin giderek azaldığını kaydetti. Kox, "Bunlar istikrarı tehdit edebilir. Siyaset kurumu için alarm verici bir gelişme.” dedi.

AGİT temsilcileri oylama sürecinin yüzde 94'ünü iyi ya da çok iyi olarak değerlendirdi. Oy sayım süreçleriyle ilgili ise yüzde 25 oranında kötü ya da çok kötü notu verildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,