Öne Çıkanlar ayçiçeği yetiştiriciliği adana tarım fuarı tarım teknoloji kapanış fiyatı

Bu haber kez okundu.

AK Parti kurucusu Yaşar Yakış: Paralel iddialarına inanmıyorum
AK Parti kurucularından eski Dışişleri Bakanı Yaşar Yakış, ‘paralel devlet’ iddialarına inanmadığını, AK Parti’nın kuruluşundaki motivasyondan çok uzak olduğunu vurguladı.

Brüksel'de Cihan Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada, yıllar önce AK Parti kurulurkenki dönemle şu anki partinin durumunu da değerlendiren Yaşar Yakış, “Partiyi kurarken bizi motive eden idealleri şimdi görmüyorum.” dedi.

‘Paralel devlet’ iddiasına inanmadığını belirten Yakış, Kimse Yok mu Derneği’ne çıkarılan engellerle ilgili olarak ise “Sivil toplumun yapacağı şeyleri böyle yasalarla belirlememiz bana çok garip geliyor.” dedi. Yakış, derneğin çalışmalarında yasalara aykırı bir şey göremediğini belirtti.

Türkiye ile AB arasındaki müzakere sürecinin yavaşlamasının bir anda olmadığını ifade eden Yakış, “Türkiye’deki gelişmeler ve Avrupa Birliği’nin de düşünme sürecine karar vermesi, süreci yavaşlattı. Ardından başka nedenlerle de yavaşlamaya devam etti.” dedi.

Eski Dışişleri Bakanı Yakış, Türkiye’de AB’ye olan ilginin azalmasıyla ilgili olarak ise şu değerlendirmeyi yaptı: ”Türkiye’nin bu süreçten vazgeçmesi yanlış olur. Türkiye, bugüne kadar ekonomi ve diğer alanlarda yaptığı birçok şeyi Avrupa süreci içerisinde gerçekleştirdi. Bu reformlar sayesinde buraya geldi. Onları bıraktığın zaman o süreç de kalacak. Bakan Babacan, hep yapısal reformlardan bahsediyor. Bunlar AB çerçevesinde yapılacak şeylerle aynı.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı