Öne Çıkanlar hayvancılık eğitim vairo badem çeşidi fındık çiftçi

Bu haber kez okundu.

Barzani: Londra'daki IŞİD toplantısına Erbil de davet edilmeliydi
Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani, IŞİD ile mücadele kapsamında İngiltere'nin başkenti Londra’da yapılan toplantıya, Kürt bölgesinden kimsenin çağrılmamasını eleştirdi.

Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanlığı resmi internet sayfasında yayınlanan açıklamada Barzani, “IŞİD’e karşı mücadele eden ülkelerin katıldığı Londra’daki toplantıya, bu örgüte karşı sıcak çatışma içinde olan Kürdistan Bölgesel Yönetimi'nden kimse davet edilmedi. IŞİD terörüne karşı ağır bir mücadele içindeyiz. Kahraman Peşmergelerin dökülen kanı sayesinde IŞİD teröristlerini büyük bir hezimete uğrattık. Farklı dinden ve etnik unsurdan yüzbinlerce sığınmacıyı koruduk. Onları korurken de sayısız şehit verdi. Çok geniş bir coğrafyayı da halkının etnik ve dini aidiyetine bakmadan teröristlerin elinden kurtardık” dedi.

“ Peşmerge ve Kürt halkının verdiği kurbanlara saygı gösterilmesini beklerdik” diyen Barzani, “Bu ve buna benzer toplantılara Kürdistan Bölgesi’nden de bir temsilcinin yer almasını isterdik. Dünya terörizmiyle en etkin savaşı yürüten ve fiili savaşın içinde olan taraf biziz."ifadelerini kullandı.


“Buradan Kürdistan halkının ve yöneticilerinin rahatsızlığını ifade etmek isteriz. Bu, bize çok ağır gelmiştir ve bizi çok üzmüştür. Kürdistan halkı, bu tür uluslararası toplantılarda bir temsilci bulundurmayı hak ediyor. IŞİD ile mücadelede en ağır yük, Kürdistan halkının sırtındadır. Kürdistan halkının sesini yalnızca kendi temsilcileri uluslararası toplantılarda hakkıyla dile getirebilir.” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,trabzon hurması fidanı, zeytinyağı satışı, zeytinyağı satın al, limon fidanı,