Öne Çıkanlar lavanta üretim interfresh fuar interfresh vairo badem çeşidi

Bu haber kez okundu.

'Batı’ya yöneldiğine inandığımız bir Türkiye’de bunların olması çok üzücü'
Nijerya’da yayın yapan Blue Print gazetesi Yayın Editörü Henry Noble, özgür basını hedef alan 14 Aralık gözaltı ve tutuklamalarını sert bir dille eleştirdi. Basına uygulanan baskının Türkiye’yi yüz yıl geriye götürmek gibi bir şey olduğunu söyleyen yayın editörü, yönünü Batı’ya çevirmiş bir ülkede bunların yaşanmasının üzücü olduğunu söyledi.

Cihan Haber Ajansı’na özel açıklama yapan Henry Noble, "Bana göre olanlar çok saçma. Bu Türkiye'yi yüzyıl geriye götürmek gibi bir şey. Medya insanların sesi soluğu olmalı ve onlar için var. Bugünün Türkiyesi’nde olmamalı bunlar. Artık bunları Türkiye çoktan aşmış olmalıydı. Hele ki yönünü Batı’ya döndüğüne inandığımız bir Türkiye’de bunların olması çok üzücü." diye konuştu.

TÜRKİYE’DE OLANLAR HERHANGİ BİR AFRİKA ÜLKESİNDE BİLE OLMAZ

"İngiltere'de ancak 1600’lü yıllarda olabilecek şeylerin bugünün Türkiye'sinde oluyor olması çok üzücü." diyen Noble, "Bugünün modern dünyası bunu kabul etmez ve tam da bu sebebten tüm dünya reaksiyon gösteriyor." ifadesini kullandı.

"İnanın bana Türkiye'de olanlar bugün herhangi bir Afrika ülkesinde bile olamaz." diye konuşan Henry Noble, hükümetin bu şekilde devam edemeyeceğini söyledi.

BUNLARIN ARKASINDA SİYASİ SEBEPLER VAR

Yaşananları "Bizim burada bile böyle şeyler olmazken ve hatta Türkiye'deki basın özgürlüğünün daha iyi olduğunu düşünürken bunların oluyor olması inanılmaz." şeklinde eleştiren Noble, "Çok açık ki bunların arkasında siyasi sebepler var." tespitinde bulundu.

Basın mensupları, televizyon yönetmenleri, senarist ve oyuncuların gözaltına alınmasının yaklaşan seçimler öncesi manidar olduğuna işaret eden yayın editörü, "Olayların gelişmesi ve akışına bakıldığında bu tür fena eylemler siyasi baskının işareti. Altı ay içinde olacak seçimler gözönünde bulundurulduğunda tamamen siyasi sebeplerle bir baskı yapılmış olduğu söz konusu." diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi