Öne Çıkanlar çiftçi jakaranda ağacı vairo badem çeşidi paulownia ağacı fidanı tomurcuk tırtılı

Bu haber kez okundu.

Brezilya'dan Mısır halkına destek, darbecilere kınama
Brezilya hükümeti, Mısır'da yapılan katliamı kınadı. Brezilya Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan resmi açıklamada: "Ülkede artan şiddet, bölgenin sükuneti için anahtar bir kimliğe sahip Mısır'daki iç güvenliği zaafa uğratıyor." denildi.

Dışişleri Bakanlığının sitesinde yayınlanan metinde ayrıca şu ifadelere yer verildi: "Brezilya hükümeti Mısır'da yaşanan baskıya dayalı vahşeti kınamakta ve Mısır halkının 25 Ocak devriminde dile getirdiği özgürlük, demokrasi ve refah taleplerinin insan haklarına saygılı ve demokratik bir düzen içinde gerçekleştirilmesine yönelik diyalog ve arabuluculuk çağrısı yapmaktadır."

TAHLİYE SİNYALİ

Mısır'daki Brezilya Büyükelçiliği ise güvenlik gerekçesiyle çalışma saatlerini gece vardiyasına kaydırdığını duyurdu. Ayrıca bakanlık kaynakları, Brezilya halkını Mısır'a seyahat edilmemesi yönünde tavsiyede bulunurken Mısır'da yaşayan Brezilyalıların güvenliği için teyakkuza geçti.

MURSİ BREZİLYA'YI ZİYARET ETMİŞTİ

Mısır'ın devrik lideri Muhammed Mursi, 8 Mayıs 2013 tarihinde Brezilya'ya resmi bir ziyaret gerçekleştirmişti. Brezilya Devlet Başkanı Dilma Rousseff ile uzun bir görüşme gerçekleştiren Mursi, Mısır'ın demokratikleşme sürecinde Rousseff'in desteğini almıştı.

Demokratik seçimle birlikte Mısır'da yaşanan değişimden övgüyle söz eden Rousseff, geçmişte diktatörlük yönetimine karşı kendi ülkesinde verilen mücadeleden yola çıkarak Mursi'yi şu sözlerle savunmuştu: '80'li yıllardan başlayarak Brezilya'da da demokratikleşme adına benzer bir durum yaşadık. Bu süreçte sivil toplum kuruluşları, insan hakları ve sosyal adaletin önemini kavradık.'

Ayrıca Ortadoğu barışı için Mısır'a önemli bir misyon yükleyen ve İsrail ile Filistin arasındaki meselenin çözümüne yönelik net tavır koyan Rousseff, "Brezilya ve Mısır olarak barış için işbirliği yapabilir ve Ortadoğu'da yaşanan sürece olumlu katkı sağlayabiliriz." demişti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,