Öne Çıkanlar ayçiçeği zararlıları palmiye yetiştiriciliği ceviz bahçesi makam aracı kuraklık

Bu haber kez okundu.

Dışişleri: El Nusra, BM'de El Kaide yaptırımlar listesine eklendi
Dışişleri Bakanlığı, El Nusra örgütünün, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) tarafından 'Irak’taki El Kaide' ile bağlantılı olduğu için El Kaide yaptırım listesine eklendiğini ve ABD tarafından da yine aynı örgütle bağlantısı nedeniyle 2012 yılında terör örgütü listesine eklendiğini açıkladı.

        Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Umut Oran’ın verdiği, Türkiye’de bulunan ve Suriyeli mültecilerin yaşadığı kamplarda El Nusra isimli gruba ait militanlar bulunduğuna dair iddialar ve yine Libya İslami Savaşçılar Grubu’na ait bazı militanların Hatay’da bulunan mülteci kamplarına giriş yaptığı ile ilgili soru önergesine cevap verdi.

        Bakan Davutoğlu, Oran’ın verdiği soru önergelerine şu şekilde cevap verdi: "Türkiye, Suriye’deki krizin halkı meşru beklentileri doğrultusunda en kısa sürede çözümlenmesini, demokratik, hukukun üstünlüğünün egemen olduğu, insan haklarına saygılı halkın özgür iradesi ile yöneticilerini seçebileceği yeni bir Suriye kurulmasını arzulamaktadır. El Nusra adlı aşırıcılık yanlısı grup, El Kaide ile bağlantılı olduğu gerekçesi ile 2012 Aralık ayında ABD tarafından terör örgütü listesine dâhil edilmiştir. Ayrıca 1267 (1999) ve 1989 (2011) kararları çerçevesinde Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) faaliyet gösteren El Kaide Yaptırımlar Komisyonu tarafından 30 Mayıs 2013’te 'Irak’taki El Kaide' ile bağlantılı olduğu için, El Kaide yaptırım listesine eklenmiştir. Hem iç hem de dış kaynaklı terörizmin hedefinde olan ülkemiz, gerekçesi ve amacı ne olursa olsun terörün her çeşidine karşıdır ve bu doğrultuda gerekli mücadeleyi kararlılıkla sürdürmektedir."

        "Suriye’deki insanı trajedinin olumsuz etkilerinin dindirilmesi ve geçiş sürecinin halkın meşru talepleri doğrultusunda neticelenmesi yegâne arzumuzdur." denilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "Ancak bu sayede, ülkede istikrar yeniden tesis edilebilecek demokratik, hukukun üstünlüğüne dayalı ve insan haklarına saygılı bir yönetimin kurulmasının önü açılabilecektir. Suriye’deki çatışma ortamından, Suriyeliler olduğu kadar bu ülkede mukim diğer ülke vatandaşları da tabiatıyla etkilenmektedir. Bu kişiler Suriyelilerle birlikte ülkeden şiddetten kaçmak amacıyla, ülkemiz dâhil komşu ülkelere sığınmaktadır. Dolayısıyla ülkemizde Suriye’deki çatışmalardan kaçan diğer ülkelerin vatandaşlarının da gelmesi doğaldır. Bu şahıslar kendi ülkelerine dönebilmektedir. Sınır geçişlerinin güvenliği kolluk kuvvetlerimiz tarafından sağlanmakta olup, Suriye’de en kısa sürede barışın hâkim olması ana temennimizdir."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,