Öne Çıkanlar çiftçi sel madurları İçişleri Bakanı Süleyman Soylu un ihracatı uşak tarım fuarı

Bu haber kez okundu.

Ebola'nın vurduğu Liberya'da sağlıkçılara 'greve katılmayın' uyarısı
Liberya hükümeti, Ebola salgınının yüzlerce can aldığı ülkede greve gitmeye hazırlanan hemşireleri ve hastane çalışanlarını uyardı. Ebola hastalarını tedavi ederken 100'den fazla meslektaşlarını kaybettiklerini söyleyen sağlıkçılar ise en fazla 300 dolar olan maaşlarına ek olarak 700 dolar 'risk ücreti' istiyorlar.

Liberya Ulusal Sağlıkçılar Kurumu'ndan yapılan açıklamada, hastaları tedavi eden tıp personelinin hastalığa yakalandığına ve büyük risk koşullarında çalışan üyelerine hak ettikleri ücretlerin verilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Liberya Sağlık Bakan Yardımcısı Tolbert Nyenswah istenen ücreti hükümetin ödeyemeyeceğini, greve gidildiği takdirde şu ana kadar virüsle mücadeledeki kazanımların kaybedileceğini ve sonuçların hastalar açısından çok yıkıcı olacağını ifade ederek greve gidilmemesi konusunda uyardı.

Bu arada bugün için yapılan grev çağrısına bazı hemşirelerin uymadığı ve görevleri başında oldukları belirtildi.

Batı Afrika'da Mart ayında patlak veren Ebola virüsüden Dünya Sağlık Örgütü (WHO) verilerine göre şu ana kadar 4 bin 32 insan hayatını kaybetti. Liberya ise 2 b,n 316 kayıpla salgının en yıkıcı etki yaptığı yer.

Liberya sağlık çalışanları 'risk ücreti' yanında, virüsten korunmak için gerekli olan eldiven, gözlük, bot gibi bütün koruyucu giysilerin sağlanmasını talep ediyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı