Öne Çıkanlar new york borsası çiftlik bank Üretici eğitim Adilcevaz

Bu haber kez okundu.

Güney Kore, adalara silah sevkıyatı yapıyor
Güney Kore'nin Kuzey Kore ile deniz sınırındaki adalara ek silah sevkıyatı yaptığı bildirildi.
Güney Kore Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, ülkenin Kuzey Kore ile deniz sınır bölgesindeki adalara ek silah sevkıyatı yaptığı kaydedildi. Parlamento Savunma Komitesi'ne sunulan raporda, iki ülke arasında en sık çatışmaların olduğu Sarı Deniz'deki Kuzey Sınır Hattı (NLL) bölgelerini Kuzey Kore'nin muhtemel hücumlarından korumak amacıyla, bölgedeki adalara ek 'Chiron Man' tipli füze ve zırhlı araçların sevk edildiği belirtildi.

Raporda, Kuzey Kore'nin, provokasyon karakterli eylemlerine hazırlıklı olmak ve kısa sürede caydırabilmek amacıyla, ABD ile işbirliğinde bölgenin gözetiminin de artırıldığı kaydedildi.

Tartışmalı bölgede ara sıra gözlemlenen kısa süreli çatışmaların yanı sıra 1999, 2002 ve 2009 yıllarında her iki taraftan can kaybına neden olan çatışmalara sahne olmuştu.

BM tarafından 1950-53 yılları arasında yapılan Kore Savaşı sonrası çizilen NLL hattı Kuzey Kore tarafından tanınmıyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı