Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi kefir hayvancılık papaz erik fidanı adana tarım fuarı

Bu haber kez okundu.

Hong Kong’da sokaklar durulmuyor
Çin’in Hong Kong Özel İdari Bölgesi’nde Pekin’in 2017’deki genel seçimlerine müdahale gerekçesiyle devam eden gösterilerde çatışmalar yaşanıyor.

Hong Kong medyasına göre, Pekin’in ‘’kuklası’’ olarak gördükleri Hong Kong’un liderinin istifasını isteyen ve kendi adaylarını kendilerinin seçmesini isteyen göstericilere yüzleri maskeli gruplar saldırdı. "Yolları açın", "Hong Konglular hepinizden nefret ediyor" sloganları atan maskeliler, protestocuların kurduğu bazı barikatları da yıktı.

Sokaklardan ayrılmayan göstericilerin bulunduğu ana kampa, cerrahi maskeler takmış yüzlerce sivilin saldırıda bulunduğu bildirildi. Polisin ise bu grupları ayırmaya çalıştığı ve kavgaların olduğu ifade ediliyor. Hong Kong medyası, bugün sabah saatlerinde polisin, trafiği engelleyen bazı barikatları kaldırdığını ve bu esnada herhangi bir sorun yaşanmadığını duyurmuştu.

İşlerinin aksadığından yakınan bazı taksiciler de "Yollarımızı bize geri verin" yazan pankartlar taşıdı. Gösteriler, 27 Eylül’den bu yana devam ediyor.

Dün de Hong Kong’un lideri Leung Chun-ying, sokaklarda devam eden gösterilerin kontrolden çıktığını ve göstericilerin Pekin'in tutumunu değiştirerek "neredeyse sıfır şansı" olduğunu söylemişti.

ÇİN 40 KİŞİYİ GÖZALTINA ALDI

Öte yandan Hong Kong’daki gösterileri yasadışı olarak niteleyen ve geri adım atmayan Çin, şu ana kadar gösterileri destekleyen 40’tan fazla kişiyi ana kıta Çin’de gözaltına aldı. Son olarak ise Zhang Xiuhua ve Li Lirong adlı orta yaşlarındaki iki bayanın Çin polisi tarafından ‘’kışkırtıcılık ve kavgaya zemin hazırlamaktan’’ gözaltına alındığı bildirildi. Söz konusu iki bayanın Hong Kong’daki gösterilere katıldığı da ifade edildi.
İnsan Hakları grupları da ’ 60 aktivistin Çin polisi tarafından sorgulandığını söylüyor. Fransız AFP ajansına göre, bunların arasında Hong Kong’taki gösterileri desteklemek için Pekin’de küçük grup oluşturan 10 artist de bulunuyor. Ünlülerden şair Wang Zang, elinde şemsiye tutan fotoğrafını (Hong Kong’taki göstericilerin kullandığı simge) internette yayınladığı için Çin polisi tarafından gözaltına alınmıştı. AFP’nin haberinde ayrıca, polisin bu gözaltının nedeni konusunda ise hiçbir gerekçe göstermediğini söyleyen şairin eşi, yabancı medyaya polisin gün boyu kendisi ve çocuğunu gözaltında tuttuğunu söyledi. Haberde, akademisyen ve uzun zamandır insan hakları savunucusu Guo Yushan’ın da ‘kavgaya zemin hazırlamak’tan gözaltında olduğu kaydedildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı