Öne Çıkanlar hünnap meyvesi tarımsal destekleme şap aşısı lavanta yetiştiricilliği tarım fuarları

Bu haber kez okundu.

Moskova, Suriye zirvesi yapacak, Esed gelmiyor
Suriye krizinde Beşşar Esed yönetimini destekleyen ve krizin dış askeri müdahale olmadan siyasi yollarla çözülmesini isteyen Moskova yeniden harekete geçti. Ocak ayında Suriye muhalefeti ile yoğun toplantılar planlayan Rusya, Suriye hükümetinden yetkililerin de katıldığı bir zirve gerçekleştirecek. Zirveye Suriye lideri Beşşar Esed’in gelmesi beklenmiyor.

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Mihail Bogdanov, Interfax’a yaptığı açıklamada, yurt içi ve yurt dışı muhalefetinden 20-25 kadar ismi Moskova’da bir araya getirmeyi planladıklarını söyledi. Suriye krizinin çözümünde etkisi olabilecek siyasi ağırlıkları olan isimleri belirlediklerini ifade eden Bogdanov, önceliklerinin gerçek çözüm önerilerinin masaya konulması olduğunu söyledi.

Muhalefetin kendi aralarındaki görüşmelerin ya da Suriye hükümeti ile yapacakları görüşmelerin resmi bir yönü olmayacağını vurgulayan Bogdanov, 30 Haziran’da kabul edilen Cenevre Sözleşmesi’nin hayata geçirilmesi konusunda mutabakat sağlanmasını umduklarını ifade etti.

Görüşmelerin resmi olmayacağı için herhangi bir ön şart ya da bağlayıcılığı olmayacağına dikkat çeken Bogdanov, “Biz beklentilerimizi yükseltmiyoruz. Onların bize söylediklerini, birbirlerine söylemeleri için bir şans olacak. Böylece Cenevre’nin nasıl uygulanabileceği müzakere edilecek.” şeklinde konuştu.

Görüşmeler için Suriye lideri Beşşar Esed’in Türkiye hava sahasını kullanarak Moskova’ya geleceği yönündeki iddiaları ise Rusya Dışişleri Bakanlığı yalanladı. Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aleksandr Lukaşeviç, Esed’in Moskova’da yapılacak toplantılara katılma ihtimalinin olmadığını söyledi. Lukaşeviç, “İnsanların hayatında tüm alternatifleri yok sayması mümkün değil. Ancak bu durumda Suriye Arap Cumhuriyeti liderinin düzeyi bu müzakere toplantısına göre değil. Müzakereciler var. Dışişleri Bakanı ya da onun birinci yardımcısı olabilir.” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,