Öne Çıkanlar trakya eğitim özel sektör teşvikleri tarım ayçiçeği

Bu haber kez okundu.

Putin’den hükümete uyarı: Bu yıl uzun tatil yok
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, dışarıdan ve içerden kaynaklanan nedenlerle oluşan ekonomik problemlerinde üstesinden gelmek için hükümetin çalıştığını, hükümetin bu konuda büyük sorumluluk taşıdığını söyledi.

Yılbaşı vesilesi ile ülkenin uzun bir tatile gireceğini belirten Putin, “Tatil dönemi yeterince uzun. Bizim kış dönemi ve diğer etkilerden korunmak için tatil yapmamız lazım. Ancak hükümet böyle uzun tatilden kaçınmalı. En azından bu yıl…” uyarısında bulundu.

Problemlerin kaynağının sadece dış kaynaklı olduğunu ifade etmenin doğru olmayacağını ifade eden Putin, yıllardır biriken eksikliklerin de sorun üzerinde etkili olduğunu ifade etti.

Ekonomik yapının modernizasyonu, inovasyon içerikli çalışmaların yapılması gerektiğini vurgulayan Putin, son yaşanan gelişmelerin bu konuda yeterli adımların atılmadığını ortaya koyduğunu söyledi.

Hükümetten rublenin zayıflaması ve sosyal yükümlülüklerin yerine getirilmesi konusuna yoğunlaşmalarını isteyen Rus lider, “Ruble değişim değeri önemli bir sorun. Öncelikle bu Merkez Bankası’nın görevi. Ancak hükümetin ekonomi ve maliye kanadının koordinasyon desteği olmadan Merkez Bankası’nın tek başına bu sorunun üstesinden gelmesi mümkün değil.” hatırlatmasında bulundu.

Yıl başı tatili ve tüm kış boyunca elektrik, ulaşım ve hayati öneme sahip alt yapılarda sorun yaşanmaması konusunda uyarıda bulunan Putin, “Bunlar büyük sorumluluklar. Bugüne kadar her türlü komplike sorunun üstesinden gelindi ve kabul edilebilir çözümler bulundu. Ümit ediyorum bu da yakın gelecekte bu şekilde olacak…” ifadelerini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi