Öne Çıkanlar Adilcevaz tarım paulownia mazı tohumu çimlendirme Ergene havzası

Bu haber kez okundu.

Steinmeier: Ebola’nın vahim sonuçlarını hafife aldık
Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier (SPD), Ebola salgınının boyutlarının yeterince ciddiye alınmadığını belirterek kaybedilmiş süreci kapamak için çabuk davranılması gerektiğini söyledi. Sağlık Bakanı Hermann Gröhe’ye göre ise Almanya’da endişelenecek durum yok.

Batı Afrika ülkelerinde 4 bine yakın kişinin ölümüne sebep olan Ebola virüsünün Avrupa’da da saptanması endişelere yol açtı. Sosyal Demokrat Partili (SPD) Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier ise, “Biz Ebola’nın tüm vahim sonuçlarını hafife aldık.” diyerek, kaybedilmiş sürecin kapatılması için hız verileceğini söyledi.

Bild gazetesine konuşan Steinmeier, salgının üstesinden gelinebileceğini inandığını ve Ebola’ya karşı mücadelede Almanya ve Avrupa’nın daha fazla çaba sarf etmesi gerektiğini ifade etti. Avrupa Birliği (AB) dışişleri bakanlarının bir sonraki toplantısında bu konuya öncelik verileceğini duyurdu.

Federal Hükümet'in Ebola ile mücadeleden sorumlu koordinatörü Walter Lindner ise salgının zirve noktaya ulaşmadığı bilgisini verdi. Lindner, her şeyin yolunda gitmesi durumunda bu yılın sonuna kadar Ebola’nın yayılmasının kontrol altına alınacağını belirtti.

Alman Kızıl Haçı (DRK) ise Ebola ile mücadelede yardımcı olmak için bin 600 civarında gönüllü buldu. Federal Sağlık Bakanı Hermann Gröhe ise yardım girişimi için gönüllü aranmaya devam ettiğini duyurdu.

Almanya’da endişelenecek bir durum olmadığını söyleyen Gröhe, Rheinische Post’a yaptığı açıklamada, ülkede çok bulaşıcı hastalıkları tedavi edebilecek çok iyi donanımlı tedavi merkezlerinin bulunduğuna dikkat çekti. Frankfurt am Main ve diğeri Leipzig’de olmak üzere iki Ebola hastası Almanya’da tedavi görüyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı