Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi tarım eğitim mikado kayısı ığdır pamuğu

Bu haber kez okundu.

Suikasttan kıl payı kurtulan Milletvekili, Türk Okulu mezuniyetini kaçırmadı
Afganistan’ın başkenti Kabil’de yaklaşık 40 gün önce kendisine karşı düzenlenen suikast girişiminden kıl payı kurtulan Afgan Milletvekili Şükriye Barikzai, hastanede tedavi altında olmasına rağmen doktorlarının eşliğiyle 5'incisi düzenlenen Kabil Afgan Türk Kız Lisesi mezuniyet törenine katıldı.

Afganistan meclisinin önemli milletvekili ve kadın hakları savunucusu Barikzai, hastanede tedavi gördüğünü ama bu güzel ve heyecanlı günü hastanede geçirmeyip mezuniyete geldiğini söyledi.

"EN MUTLU GÜNÜM; KIZIM BU OKULDAN MEZUN OLUYOR"

Hastanede tedavisi sürmesine rağmen mezuniyet törenine katılan Barikzai, “Çünkü benim de başka veliler gibi gözbebeğim kızım bu okuldan mezun olduğu için bugünü hastanede geçirmek istemedim. Arkadaşlar ve doktorların yardımıyla buraya geldim.” dedi.

Tören sonunda verdiği röportajda, kızı, Kabil Afgan Türk Kız Lisesi'nde okuyan Barikzai, hayatının en güzel günü olduğunu aktarırken, hasta yatağında olmasına rağmen Allah’ın kendisine verdiği güç ve kuvvetle kızının mezuniyet törenine katıldığını söyledi.

"AFGAN TÜRK OKULLARI TÜM VİLAYETLERDE AÇILSIN"

"İlk isteğim Afgan Türk Okulları Afganistan’ın tüm vilayetlerinde açılması." sözleriyle konuşmasını sürdüren Barikzai, "Şu anda ülkedeki Türk Okulları kısıtlı ama talep fazla. Eğitim kalitesi, terbiye, öğretilen yabancı diller, ders metodu, uygulamalı dersler, sosyal faaliyetler, laboratuvarlar, gezi programları ve uluslararası yarışmalardan aldıkları madalya ve ödüller ülkede bir istisna." dedi.

Şu ana kadar Afganistan’ın hiçbir okulunun Türk okullarının bu başarılarını elde edemediğine dikkat çeken milletvekili Barikzai, "Afganistan okullarının da bu seviyeye gelmesini ümit ediyorum. Ama o gün gelene kadar Türk kardeşlerimizin bizimle olmasını isterim.” şeklinde konuştu.

Kabil Afgan Türk Kız Lisesi'nden bu sene mezun olan Barikzai’nin kızı Fatma Davi, annesinin ziyaretini hiç beklemediğini ifade etti ve şöyle konuştu: "Bugün mezuniyetim için annem geldi, sürpriz oldu. Çok mutluyum, annem ve babam yanımdalar.”

Milletvekili Barikzai'ye yaklaşık 40 gün önce suikast girişimi yapılmıştı. Saldırıda 3 kişi hayatını kaybetmiş, 32 kişi yaralanmıştı. Barikzai ise suikastten yaralı olarak kurtulmuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi