Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi eğitim tarım mikado kayısı ığdır pamuğu

Bu haber kez okundu.

Türk Konseyi, ilk Bölgesel Diaspora Merkezi’ni Kiev'de açtı
Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi (Türk Konseyi) ilk Bölgesel Diaspora Merkezi’ni Ukrayna'nın başkenti Kiev'de açtı.
Açılış merasimine; Türkiye'nin Kiev Büyükelçisi Yönet Can Tezel, Kırgızistan'ın Kiev Büyükelçisi Ulukbek Çinaliyev, Kiev Belediye Başkanı Danışmanı Bogdan Balasinoviç, Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) Başkanı Refat Çubarov, Ukrayna’da bulunan Türki halkların temsilcileri ve ülkede faaliyet gösteren Türkı derneklerinin yetkilileri katıldı.

Türk Konseyi'ne üye; Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan ve Türkiye'nin Ukrayna'daki diasporaları arasındaki ilişki ve işbirliğinin geliştirilmesi amacıyla kurulan ilk ortak Bölgesel Diaspora Merkezi'nin açılış töreninin akabinde, Türk Konseyi Genel Sekreteri Ramil Hasanov, diaspora merkezi ve faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Diaspora merkezinde yapılan toplantıda üye ülkelerin yanı sıra konseye üye olmayan diğer Türki halkların temsilcilerine de söz verildi.

Türk konseyine üye ülkelerin; Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Türkiye diasporaları arasındaki işbirliğini ve iletişimi artırmak amacıyla; Berlin, Paris ve Washington’da da Bölgesel Diaspora Merkezi kurulması planlanıyor.

Diaspora Bölgesel Merkezi ile Türk dili konuşan ülkelerin uluslararası konumlarının güçlendirilmesi, bu ülkelerin devlet ve halklarının kültür ve değerlerinin tanıtılması, Türk halklarının karşılaştığı sorunlarla ilgili gerçeklerin uluslararası kamuoyuna duyurulması hedeflendiği bildirildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi