Öne Çıkanlar çiftçi vairo badem çeşidi jakaranda ağacı Antep fıstığı 10 kasım

Bu haber kez okundu.

Müslüman Kardeşlerin Londra Temsilcisi Ahmed Mustafa, Türkiye’nin, Batı’nın Mısır’da yaşanan iktidar değişikliğine “darbe” demesi için baskı yapmasını istedi.
Dün Mısır’da yaşanan kanlı saldırının ardından İngiltere’nin başkenti Londra’daki Başbakanlık Binası önünde düzenlenen protesto gösterisine katılan Mustafa, Cihan Haber Ajansı’na( Cihan) özel açıklamada bulundu. Batı’nın Mısır’daki gelişmelere sessiz kaldığını ifade eden Ahmed Mustafa, bu konuda Türkiye’ye büyük rol düştüğünü dile getirdi.

Mustafa: "Bugün Mısır halkı için çok dramatik bir gün. Mısır halkı kendi askeri tarafından katledildi. Asker yaşlısından gencine birçok insanı hedef aldı. İngiliz hükümeti Müslüman Kardeşlere yeterince destek vermedi. Binlerce Mısırlı öldürüldü. İngiliz hükümeti sadece bir açıklama yapmakla yetindi. Bu yeterli değil. Biz İngiliz hükümetinin bunun bir askeri darbe olarak nitelenmesini istiyoruz." dedi.

ABD’nin Mısır ordusuna verdiği 1.5 milyon dolar askeri yardımı eleştiren Mustafa, "Türkiye'nin Batı’ya Mısır’daki iktidar değişikliğin 'darbe' olduğunu söylemesi için baskı yapmasını istiyoruz. Bunlar demokrasiyi öldürüyor. Batılı ülkeler, İsrail ve yandaşların çıkarı için Mısır’da demokrasi istemiyor. Türkiye'den kalkıp Amerika'ya, Fransa'ya, Almanya'ya ve bütün Avrupa ülkelerine bunun bir askeri darbe olduğunu söylemeleri için baskı yapmasını istiyoruz." dedi.
Protestoda yer alan diğer Mısırlı katılımcılar da Türkiye’nin darbecilere karşı kendilerine verdiği destek için teşekkür etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,