Öne Çıkanlar hayvancılık eğitim vairo badem çeşidi fındık çiftçi

Bu haber kez okundu.

Uluslararası Kriz Grubu: IŞİD saflarında 4 bin Orta Asyalı savaşıyor
Uluslararası Kriz Grubu, yayınladığı raporda 4 bin Orta Asya kökenlinin Irak ve Suriye'de IŞİD saflarında savaştığını duyurdu. "Orta Asya’daki Radikalleşme" başlığıyla yayınlan raporda çarpıcı iddialar yer alıyor. Raporda, Orta Asya'dan IŞİD’e katılanların bir kısmının ülkelerinde istedikleri gibi dinlerini yaşamadıkları iddiasıyla örgütün himayesine girdikleri ifade ediliyor. Orta Asya ülkelerinden sırf savaşmak için örgüte katılanların olduğu gibi, dinde radikalizme özenenlerin de IŞİD'in hakim olduğu topraklara göç ettikleri belirtildi.

Raporda, örgüte katılanların önemli bir kısmının ülkelerine döndükleri zaman oluşturacağı güvenlik ve istikrar tehditlerini önlemek için Orta Asya ülkelerinin tedbir aldığı dile getiriliyor. Orta Asya ülkeleri arasında bu konudaki işbirliğinin arttırıldığına dikkat çekiliyor. Bölge ülkelerinin sosyal ve siyasi reformları gerçekleştirmek ve güvenlik tedbirleri almak konusunda gerekli koordineyi sağlamak için birlikte hareket ettikleri vurgulanıyor.

Ayrıca rapora göre, bölge ülkeleri arasınıda İŞİD’e en çok Özbekistan’dan ve Kırgızistan’dan katılım oluyor. Örgüte eleman katılımı camilerde ve sosyal medya üzerinden sağlanıyor.

1995 yılında Uluslararası Kriz Grubu, dünya genelindeki silahlı çatışmaların önlenmesi ve çözümü amacıyla faaliyet gösteren sivil toplum kurumudur.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,trabzon hurması fidanı, zeytinyağı satışı, zeytinyağı satın al, limon fidanı,