Öne Çıkanlar kamelya fidanı satışı mazı fidanı abelya ağacı fidanı vergi kanunu kestane kabağı

Bu haber kez okundu.

Düzce’de Amerikan kelebeği ile mücadele başladı

Düzce Belediyesi son yıllarda artan Amerikan Beyaz Kelebeğine karşı önlemleri aldı. Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesinde kurulan 4 ekip ile ilaçlama çalışmaları başladı.

Düzce Belediyesi özellikle geçen yıl şehir merkezinde tarım ürünleri başta olmak üzere ağaç ve bitki örtüsüne verdiği zararla gündeme gelen Amerikan Beyaz Kelebeğine karşı oluşturduğu kriz masasında mücadele planını oluşturdu. Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesinde Ziraat Mühendisi başkanlığında kurulan 4 kişilik ekip ilaçlama çalışmalarına başladı. Çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkan Yardımcıları Elif Sezer Cebar ve Özgür Sağlam yetkililerden ilaçlama programının detaylarını öğrendi. Konu hakkında açıklama yapan Başkan Yardımcısı Sağlam “geçen yıl haşere ile mücadele konusunda bazı aksamalar yaşandı ancak bu yıl Amerikan Beyaz Kelebeğine karşı mücadeleye erken başladık. İlaçlama çalışmaları haşerelerin ilk tespit edildiği yerler yani Hamidiye, Fatih, Şıralık ve Karaca Mahalleleri başta olmak üzere Kalıcı Konutlar Bölgesi ile tüm merkeze bağlı mahallelerde yürütülecek. Burada çok önemli bir nokta var. Biliyorsunuz zirai ilaçlar insan sağlığını maalesef olumsuz etkiliyor. Bu açıdan ilaçlamadan meyveler de etkileniyor. Özellikle belirtmek isterim ki vatandaşlarımız lütfen meyveleri güzelce yıkamadan, temizlemeden tüketmesinler. Bu konu gerçekten çok önemli” İfadelerini kullandı.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,