Öne Çıkanlar tarım Gıda teknoloji Domuz vebası dap desteği

Bu haber kez okundu.

Çiftçi ikinci mahsul sulama mesaisinde

Edirne çiftçisi, hayvan yemi olarak bilinen ikinci mahsul silajlık mısırlarını kuraklıktan dolayı sulamaya başladı. Yaklaşık bir aydır yağış düşmeyen Edirne’de çiftçiler, ikinci mahsul tarım bitkilerinin başında gelen silajlık mısırlarını sulamaya başladı.

Sulama kanalları, dere ve göllerden yararlanarak silajlık mısır yetiştiriciliği yapan bazı çiftçiler, sulama yapmadıkları taktirde mısırlarının yetişmesinin imkansız olduğunu dile getirdiler. Edirne’nin Süloğlu İlçesi Akardere köyünde Ağustos ayının ilk haftası silajlık mısır ektiğini belirten Ahmet Çukuryurt, “Yaklaşık bir aydır yağmur düşmedi. Mısırlarımız kurumak üzere mecburen sulamak zorundayız. Gübre attık bekledik yağmur yağar diye ama yağmadı. Bizde dereden su motoru ile çektiğimiz suyu pırıldak yardımı ile tarlaya yağmur şeklinde atıyoruz. Maliyetli bir iş. Çok mazot harcıyoruz. Yağmur yağsaydı işimiz daha kolay ve az maliyetli olacaktı. Sıcaklık çok oluyor. Mısır suyu seven bir bitki. Eğer yağmur yağmazsa sık sık sulama yapacağız. Silaj olmadan hayvancılık yapmamız mümkün değil. Mısır hayvancılıkta olmazsa olmaz. Allah yardımcımız olsun” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,