Öne Çıkanlar Atatürk barajı Veysel eroğlu interfresh fuar can erik hasadı ayçiçeği yetiştiriciliği

Bu haber kez okundu.

Meriç’te 2 bin dönüm arazi doludan zarar gördü

Edirne’nin Meriç ilçesine bağlı Karayusuflu ve Hasırcıarnavut köylerinde 16 Haziran günü etkili olan dolu yağışı sebebiyle 2 bin dönüm tarım arazisi zarar gördü.

Meriç ilçesine bağlı Karayusuflu ve Hasırcıarnavut köylerinde bayramda etkili olan dolu nedeniyle 2 bin dönüm tarım arazisinin zarar gördüğü tespit edildi.

Meriç Ziraat Odası Başkanı Ömer Ergin yaptığı açıklamada, "Doludan etkilenen köylerde tarım arazilerini geziyoruz, kavun, karpuz ve mısır ekili alanlarda üreticilerimizin ciddi oranda zarar tespitini yaptık. Dolu yağışı ile ilgili hasarları ilgili kurum ve kuruluşlara ileteceğiz. Üreticilerimizin bankalara borçları var bu borçların şu anki durumda ödenmesi mümkün değildir" ifadesini kullandı.

Karayusuflu köyünde çiftçilik yapan Şenol Paşaoğlu, bayramda yağan yağmur ve dolunun üreticileri sıkıntıya soktuğunu belirtti. Karpuz, kavun ekili tarlalarda büyük zarar olduğunu belirten Paşaoğlu, "Binbir emek ile büyüttüğümüz ürünlerimiz dolu yüzünden zarar gördü. Beklentimiz çok yüksekti ama dolu yağışından dolayı yeniden ekme şansımız kalmadı. Mağdur çiftçilerimizin zararının giderilmesi için destek bekliyoruz" dedi.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,trabzon hurması fidanı, zeytinyağı satışı, zeytinyağı satın al, limon fidanı,