Öne Çıkanlar jakaranda fidanı lavanta bakan yardımcısı akif özkaldı fındık fiyatları arttı ayçiçeği zararlıları

Bu haber kez okundu.

Aksaray’da “Hayvancılığın rotası” sempozyumu

Aksaray Tarım Platformu ve Ankara Aksaraylılar Derneği İş Birliği ile “Hayvancılığın Rotası” isimli sempozyum düzenlendi.

Aksaray’da hayvancılığın sorunların, sıkıntılarını ve çözüm önerilerini masaya yatırmak kaliteli üretimi sağlamak amacı ile Aksaray Ticaret Borsası konferans salonunda, “Hayvancılığın Rotası” adlı sempozyum da bir araya gelindi.

Sempozyumun açılış konuşmasını yapan Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök, yapılan sempozyumun hayvancılık sektörüne katkı sağlayacağını ifade ederek, “Aksaray’ın yetiştirdiği, öz evlatları olan Prof. Dr. Sadi Aral, Prof. Dr. Kamuran İleri, Prof. Dr. Murat Altın hocalarımıza buraya kadar gelerek Aksaray sevdalısı olduklarını ve Aksaray’a ne yapabiliriz ’in derdine düştükleri için kendilerine çok teşekkür ediyorum. Bildiğiniz gibi Aksarayımız tarım ve hayvancılık şehridir. Bizim olmazsa olmazımız tarım ve hayvancılıktır. Yetiştirdiğimiz hayvancılığın daha verimli ve daha kaliteli yapmak için eksiklerimizi tamamlamalı, en önemlisi de sorun ve sıkıntılarımızı gidermeliyiz. Bu gün yapılan sempozyum da neleri yanlış yaptığımızı, verimi arttırmak için neler yapmamız gerektiğini öğrenmiş olduk. Buradan çıkan sonuçları da bir rapor haline getirerek, yetkili mercilere de ulaştıracağımızı bir kere daha hatırlatmak istiyorum. Hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyor saygılar sunuyorum” dedi.

Sempozyuma Aksaray Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüdai İpek, Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı İç Denetim Daire Başkan Yardımcısı Erdal Özyön, Gıda Tarım Ve Hayvancılık İl Müdürü Bestami Zabun, Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök, Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak, Damızlık Süt Sığırı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Bekir Kayan, Aksaray Ticaret Borsası Yönetim Kurulu ve meclis üyeleri, yetişiciler, üreticiler ve sektör paydaşları katıldı.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi