Öne Çıkanlar tarım kefir kapanış fiyatı aa Gıda

Bu haber kez okundu.

Azerbaycan’nın kütüphane projesine Türkiye’den destek

Azerbaycan’da Gence şehrinde kitap okumayı seven gençlere yönelik “Okuyan Gençlik-Serbest Kütüphane” adında başlatılan projeye Bursa’nın Nilüfer Belediyesi ve Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından kitap yardımıyla destek verildi.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı yanında Gençler Vakfının desteği ile gerçekleşen projeye Gence kitap kulübü gönüllülerinin de seve seve iştirak ediyor. Proje kapsamında özel siparişle küçük ev şeklinde kitap rafları yaptırıldı. Okuyan Gençlik- Serbest Kütüphane” projesi kapsamında kurulan kütüphaneler tüm şehir ahalisinin kullanımına verildi. Şehir halkı tarafından çok büyük ilgi gören proje, yerel ve ulusal televizyon kanallarında haber oldu. Çeşitli kişi ve kurumlarca yapılan kitap bağışları sayesinde kütüphaneler daha da büyüdü. Bazı yüksek eğitim kurumlarında projenin tanıtım toplantıları yapıldı.

Proje kuruculardan Ferruh Rahimov, Azerbaycan’ın Gence şehrinde yapılan bu projenin Türkiye’den büyük destek gördüğünü belirtti. Rahimov, “Projemize Türkiye’den büyük destek geldi. Bursa’nın Nilüfer belediyesi ve Konya Büyükşehir Belediyesi büyük destekte bulundu. Ayrıca Türkiye’de eğitim gören misafir öğrenciler, büyük ilgi göstererek ve kitap bağışlayarak çeşitli şehir ve üniversitelerde benzer projeler yapmak istediklerini ifade etti. Ayrıca kendi memleketlerine buna benzer kütüphane projesi yapmaya başladılar. “Okuyan Gençlik- Serbest Kütüphane” gibi proje oluşturmak isteyen herkese gerekli yardımları yapmaya hazır bulunuyoruz. Türkiye’de okuyan misafir öğrenci arkadaşlarımızla aynı çatı altında toplanmak için internet sitesi çalışmaları yapıyoruz” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin desteğiyle Türkiye’de okuyan misafir öğrencileri tarafından Gence başta olmak üzere dünyanın çeşitli yerlerinde yapılan bu tür projeler sayesinde insanlar okudukları kitapları başkaları ile paylaşmak, yeni kitaplar okumak, gezmek ve dinlenmek için gittikleri parklarda serbestçe kullanabilecekleri bir kütüphane ile karşılaşabiliyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı