Öne Çıkanlar Gıda fakıbaba şiddetli yağış ağaç budaması ayçiçeği zararlıları

Bu haber kez okundu.

Hakkari’de Zirai Meteoroloji semineri düzenlendi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 14. Bölge Müdürlüğü tarafından Hakkari’de ’’Zirai meteoroloji” semineri’’ düzenlendi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü konferans salonun da yapılan seminere Hakkari Meteoroloji Müdürü Nusret Karadiz, Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğü teknik personellerinden Meteoroloji Mühendisi İlknur Kumbar, Meteoroloji Mühendisi Mehmet Can Baybora, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Vahap Şimşek, şube müdürleri, Hakkari Ziraat Odası Başkanlığı temsilcileri, kurum teknik personelleri ve tarım danışmanları katıldı.

Seminer saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Hakkari Meteoroloji Müdürü Nusret Karadiz Meteoroloji tahmin sistemleri, faaliyet alanları ve önemi hakkında bilgiler verilerek gerektiğinde meteoroloji tahmin ve raporlarına nasıl ulaşılacağı, meteoroloji tahminlerinin zirai çalışmalar ve verimliliği arttırmadaki önemi hakkında detaylı bilgiler verdi. Şimşek ve Karadiz, yoğun katılımın sağlandığı seminerde teknik personellerinin meteoroloji tahmin ve raporlarına ulaşma konusunda meteoroloji çalışanlarıyla koordineli ve sıkı ilişkiler içerisinde bilgi alışverişi yapmalarının ilin çiftçi ve tarım çalışanlarına artı katkı sağlayacağını ve önceden alınan hava tahmin raporlarının çiftçilerle paylaşılmasının verimi ve ürün çeşitliliğini arttıracağını ifade ettiler.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Vahap Şimşek ve Hakkari Meteoroloji Müdürü Nusret Karadiz seminere yoğun ilgi gösteren tüm katılımcılara teşekkür ettiler.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı