Öne Çıkanlar çiftlik bank çiftçi Adilcevaz eğitim mustafa kemal paşa

Bu haber kez okundu.

"Urla’nın Filizleri" için destek çağrısı

Urla Belediyesi dar gelirli ailelerinin çocuklarına üniversite eğitimi aşamasında burs vermek için geçen yıl hazırlıklarını yaptığı "Urla’nın Filizleri" projesi için tanıtım ve yardım çağrısı toplantıları düzenleyecek. Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar’ın geçen yıl eğitimde fırsat eşitliği hedefiyle yola çıktığı “Urla’nın Filizleri” projesi için kampanyayı anlatan broşürler hazırlandı.

Anayasa Mahkemesinin 2008 yılında belediyelerin doğrudan üniversite öğrencilerine burs vermesini engelleyen kararının ardından bağışçılarla yardıma ihtiyacı olan öğrencilerin bir araya getirilmesi planlandı. Karşıyaka Belediyesinin ilk olarak uyguladığı proje Urla’da da hayata geçiriliyor. Geçen yıl ikinci eğitim yarı yılından itibaren bazı öğrencilere burs desteği sağlandı.

Aylık 300 lira burs

Urla Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü; proje kapsamında Urla’daki büyük ölçekli konut projeleri ve sitelerde toplantılar yapacak. Bu alanlarda ikamet edenler arasında yardım yapmak isteyen bağışçılarla, Urla Belediyesine destek için başvuran ihtiyaç sahibi üniversite öğrencileri buluşturulacak. Hazırlanacak protokoller ile öğrencilere aylık 300 lira tutarında burslar verilmesi sağlanıyor. Bu toplantılar kent merkezinde bağış yapabilecek iş sahipleriyle de paylaşılacak. İş yeri ziyaretleri ile bağış yapacak kurum ve kişiler ile öğrencilere aracılık edilecek. Bağış miktarı 300 lira olmaması halinde birkaç bağışçının yardımları öğrenciye aktarılacak. Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, eğitimin bir ülkenin geleceği anlamını taşıdığını anımsattı, "Çocuklarımızın iyi eğitim alması geleceğimizin teminatı demektir. Urla çok özel bir kent. Burada her kesimden insanı bir araya getirmeye çalışıyoruz. Hepimizin birbirimize destek olması gerekiyor" dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı