Öne Çıkanlar Gıda fakıbaba hayvancılık ağaç budaması adana tarım fuarı

Bu haber kez okundu.

Yaşar Üniversitesi yeni akademik yıla "merhaba" dedi

Yaşar Üniversitesinde 2017-2018 akademik yılı Selçuk Yaşar Kampüsü’nde düzenlenen törenle başladı. Yeni çağın ihtiyaçları doğrultusunda en elverişli eğitim atmosferini oluşturabilmek için canla başla çalıştıklarını belirten Yaşar Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ahmet Yiğitbaşı, yeni yatırımlarla birlikte üniversitenin dünyada sayılı bilim yuvalarından birisine dönüşeceğine inandıklarını söyledi.

İzmir’in önemli üniversitelerinden Yaşar Üniversitesinde akademik yıl heyecanı yaşandı. Selçuk Yaşar Kampüsü’nde 2017-2018 akademik yılı için düzenlenen törende konuşan Yaşar Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ahmet Yiğitbaşı, işbirliği kültürünü benimsemiş tüm akademik ve idari çalışanların desteği ile pek çok başarıya imza atıldığını söyledi. Bilimsel araştırmalara ayrılan mali desteklere değinen Yiğitbaşı, "Üniversitemiz, ‘Teknoloji Transfer Ofislerine Yönelik Hazırlık, Başlangıç ve Kapasite Artırımı Sağlanması ve Uygulaması’ kapsamında TÜBİTAK 1601 Destek Programı’ndan yararlanmaya hak kazandı. Bu desteği almaya hak kazanan 9 üniversiteden biriyiz. Türkiye’de 185 üniversite bulunduğunu dikkate aldığımızda bu desteği elde edebilmenin değerinin daha iyi anlaşılacağını düşünüyorum. Bu destek sayesinde Bilgi ve Teknoloji Transfer Ofisimizin yürüttüğü tüm faaliyetler 2 yıl boyunca 1 milyon 200 bin TL ile desteklenecek. Bu desteği alabilmek için üniversitede girişimcilik kültürünü, Ar-Ge ve inovasyon bilincini yerleştirmiş olmak gerekiyor. Minerva Kuluçka Merkezimiz ise şu ana kadar 50’ye yakın girişimcinin hayallerini hayata geçirmesine imkan sağladı. Merkez halen 26 girişimci ekipte 48 girişimciye destek olmaya devam ediyor. Bilim insanlarımızın bilimsel araştırma projeleri için fon yaratmaya tüm hızımızla devam ediyoruz. Şu ana kadar yaklaşık 400 bin TL ile 21 proje desteklendi. Hali hazırda süregelen 34 proje için de 1 milyon TL’lik kaynak ayrılmış durumda" dedi.

"Ek kampüs inşaatımızı tamamladık"

Kampüs alanında gerçekleştirilen fiziki yatırımlar hakkında da bilgi veren Yiğitbaşı, “Bir yıldan kısa bir sürede Selçuk Yaşar Kampüsümüzün yanında 10 bin metrekare kapalı alanda 2 bin öğrenciye hizmet veren ek kampüs inşaatımızı tamamladık. Şimdi bu binada eğitim öğretimin en iyi şartlarda devam ettiğini görmek beni gururlandırıyor. Bu yatırımımızla birlikte toplam kapalı alanımız 70 bin metrekareye çıkmış durumda. Burada şunu da ifade etmek isterim ki yeni çağın ihtiyaçları doğrultusunda Selçuk Yaşar Kampüsümüz de aşama aşama bir yapılanmadan geçecek. En kısa sürede kampüsümüz daha modern yeni binaları ve daha geniş dış mekanları ile dünyada sayılı bilim yuvalarından birisine dönüşecek. Bu sürece hep beraber gururla tanıklık edeceğiz. Tüm bu çalışmalarımızda sarsılmaz iradesiyle üniversitesinden desteğini hiç esirgemeyen, bizlere hep destek olan Kurucumuz ve Onursal Başkanımız sayın Selçuk Yaşar’a şükranlarımı sunuyoruz” diye konuştu.

"Toplam akademik personel sayımız 421 oldu"

Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M.Cemali Dinçer ise yenilenen akademik kadro ile daha da güçlendiklerini söyledi. Prof. Dr. Dinçer, “Üniversitemizde bugün itibariyle 2 enstitü, 9 fakülte, 1 uygulamalı bilimler yüksekokulu, 2 meslek yüksekokulu, 1 yabancı diller yüksekokulunda, 31 lisans bölümü, 12 ön lisans programı, 23 yüksek lisans programı ve 9 doktora programı ile yeni akademik yılı karşılıyor. Öte yandan nicelik ve nitelik olarak çoğalan öğrencilerimizin karşısına bizler de yenilenen akademik kadromuzla çıkmak istedik. Bu yıl aramıza doktoralarını Stanford Üniversitesi, Cambridge Üniversitesi, Carnegie Mellon Üniversitesi, Houston Üniversitesi, Greenwich Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi ve İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü gibi üniversitelerde tamamlamış olan öğretim üyelerinin de katılımıyla toplam akademik personel sayımız 421 oldu” dedi.

Programda dereceye giren öğrencilerin ödüllerini Ahmet Yiğitbaşı ve Rektör Prof. Dr. Cemali Dinçer birlikte verdi. Akademik yıl açılış programına ayrıca Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili İdil Yiğitbaşı, Yaşar Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyeleri Feyhan Yaşar, Özer Kırca ve Mehmet Aktaş, Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Altan Çilingiroğlu, eski Mütevelli Heyet Üyesi Aykut Güsar, KKTC Konsolosluğu Eğitim Kültür Ateşesi Levent Tuğberk, Slovenya Fahri Konsolosu Mazhar İzmiroğlu ile Altınyunus Oteli Müdürü Orhan Koral katıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı