Öne Çıkanlar karaman ziraat odası saksıda limon yetiştiriciliği üretim destekleme Başbakan Binali Yıldırım

Bu haber kez okundu.

ÇANAKKALE (CHA) - Çanakkale’nin Biga ilçesinde düzenlenen Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın açılışını yapan Bakan Ergün, burada vatandaşlara seslendi. 
Türkiye’nin durumunu değerlendiren Ergün, dünyada en güçlü ve en istikrarlı ekonomilerinden biri olmayı başardıklarını söyledi. 
Türkiye’nin bu yılın ilk ve ikinci çeyreğinde gösterdiği başarıyı hatırlatan Ergün son 9 yılda çok büyük başarılara imza atıldığını ifade etti. 
Türkiye’nin henüz istediği seviyeye ulaşmadığını belirten Ergün, “Daha alacağımız çok yol var. Bizim şehirlerimiz, bizim insanlarımız her alanda çok kaliteli hayat tarzı sürmeye fazlası ile ihtiyaç duymakta ve hak etmekte. 13 bin 500 kilometre duble yol yaptık. Ama daha fazlasını yapmamız gerekiyor. Ankaray’ı Eskişehir’e Konya’ya hızlı tren hatları ile bağladık. Ama daha Endirne’yi Kars’a, İzmir’i Mersin’e yeni hızlı tren hatları ile bağlamamız gerekiyor. Bugüne kadar tolu konut idaresinin eliyle 500 bin konut ürettik. Ancak bir o kadar daha üretmemiz gerekiyor.” dedi. 
"2023’TE İHRACAT 500 MİLYAR DOLARA ÇIKMALI"
Türkiye’nin ihracatını 36 milyar dolardan 130 milyar dolara çıkardıklarını da belirten Ergün, bu rakamı hızla yukarılara taşıyarak, 2023 yılına kadar 500 milyar dolara çıkarmaları gerektiğini belirtti. 
Ergün konuşmasını şöyle sürdürdü: “İşte bu festivalde rastladığımız coşku ve heyecan Bigalıların nasıl üretim için çırpındığı, nasıl kalkınma heyecanı taşıdığını bize gösteriyor. Bunun örneklerini her şehirde görmek, gelecek adına hepimizin umutlarını arıtıyor.  Demokrasimiz güçlendikçe dış politikada daha dirayetli daha dik bir tutum sergileyebiliyoruz. Dış politikada itibarımız arttıkça dışarıda ekonomik ilişkilerimizi de daha güçlü sürdürme imkanı buluyoruz. Bütün bunlar bir birleri ile çok bağlantılı. Aynı şekilde, sanayi, bilim enerji, tarım, hayvancılık, sağlık, eğitim, çevre ve ulaştırma gibi hizmet alanları da ortak bir zeminde birlikte geliştirmek gerekiyor.”
Konuşmanın ardından Bakan Ergün, Biga'nın vergi rekortmeni olan işadamlarını ödüllendirdi. Kendisine bir kıspet de hediye edilen Ergün, daha sonra fuarda açılan standları gezdi. Egün, programın ardından özel bir uçakla Kocaeli Cengiz Topel Havaalanı’na hareket etti.  


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,